Saistībā ar Navaļnija arestu Eiropas Parlaments aicina pārtraukt «Nord Stream 2» būvniecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti saistībā ar Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija arestu  aicina pārtraukt "Nord Stream 2" būvniecību, kā arī ievērojami pastiprināt citas sankcijas pret Krieviju, informēja EP.

ĪSUMĀ:

  • "Nord Stream 2" būvniecība ir nekavējoties jāpārtrauc;
  • Jānosaka sankcijas Krievijas amatpersonām, kas iesaistītas lēmumā aizturēt Navaļniju;
  • Nekavējoties un bez nosacījumiem jāatbrīvo Navaļnijs un viņa atbalstītāji;
  • Eiropa nedrīkst būt pretimnākoša pret neskaidras izcelsmes naudu no Krievijas.

EP rezolūcijā, kas pieņemta ar 581 balsīm par, 50 pret un 44 atturoties, prasa Krievijai nekavējoties un bez nosacījumiem atbrīvot Alekseju Navaļniju un visas pārējās personas, kas aizturētas saistībā ar viņa atgriešanos Krievijā, tostarp žurnālistus, viņa komandas locekļus un atbalstītājus.

Nekavējoties jāpārtrauc "Nord Stream 2" izbūve

Rezolūcijā deputāti aicina Eiropas Savienību (ES) un tās dalībvalstis kritiski pārskatīt sadarbību ar Krieviju dažādās ārpolitikas platformās un tādos projektos kā “Nord Stream 2”, kura īstenošana Eiropas Savienībai ir nekavējoties jāpārtrauc.

Viņi arī norāda, ka Eiropas Savienībai vairs nevajadzētu pretimnākoši izturēties pret neskaidras izcelsmes līdzekļiem no Krievijas.

Jāpastiprina sankcijas pret Krieviju

EP deputāti aicina ES dalībvalstis nākamajās sanāksmēs ieņemt aktīvu nostāju saistībā ar Navaļnija un viņa sekotāju arestiem, kā arī “būtiski pastiprināt ES ierobežojošos pasākumus pret Krieviju”. Tam jāietver arī “sankcijas fiziskām un juridiskām personām, kas iesaistītas lēmumā aizturēt un ieslodzīt Alekseju Navaļniju”.

Sankcijas jāievieš arī pret Krievijas oligarhiem, kas ir saistīti ar režīmu, un pret Putinam pietuvinātām personām, kā arī pret plašsaziņas līdzekļu propagandistiem, kuriem Eiropas Savienībā pieder aktīvi un kuriem ir tiesības brīvi ceļot uz ES dalībvalstīm. Papildu ierobežojoši pasākumi būtu jānosaka arī saskaņā ar jauno ES globālo cilvēktiesību sankciju režīmu.

Visbeidzot EP deputāti aicina ES izmantot varas maiņu Vašingtonā, lai stiprinātu transatlantisko vienotību demokrātijas un pamatvērtību aizsardzībā pret autoritāriem režīmiem.

ASV nedēļas sākumā brīdināja Vāciju, ka uzliek sankcijas krievu kuģim, kas veic gāzes vada būvniecību.  Šo amerikāņu soli gan Vācija un ES ir nosodījusi, jo uzskata to par iejaukšanos Vācijas enerģētikas politikā. Bet notikumi ar Navaļnija aizturēšanu palielina spiedienu pārtraukt “Nord Stream 2” izbūvi. Taču Vācijas kanclere Angela Merkele nav gatava projektu apturēt.

“Un nav jau tā, ka starp Amerikas Savienotajām Valstīm un Krieviju nebūtu absolūti nekādu tirdzniecības attiecību, kaut vai, piemēram, naftas jomā. Tas nozīmē, ka mums viss ir jāliek galdā un jārunā par to, vai mēs vēlamies, lai gāzes nozarē mums vairs nebūtu tirdzniecības ar Krieviju. Un kāda veida atkarība ir pieļaujama,” sacīja Merkele,

Vācija gatavojas pārrunāt situāciju ar jaunā ASV prezidenta administrāciju. ES augstais pārstāvis ārlietās izteicies, ka Eiropa nevar aizliegt uzņēmumiem gāzes vadu būvēt, ja Vācijas valdība to atbalsta. Tātad Vācija centīsies paglābt “Nord Stream 2” no gaidāmajām jaunajām sankcijām.

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka EP grasās prasīt stingrākas sankcijas, tomēr nav sagaidāms, ka ES dalībvalstis par papildu sankcijām Krievijai vienosies visdrīzākajā laikā.

44 gadus vecajam Navaļnijam augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu. Viņu pārveda uz klīniku Berlīnē, kur Navaļnijs vairāk nekā nedēļu pavadīja komā. Vācijas, Francijas un Zviedrijas laboratoriju analīzes liecināja, ka viņš ticis saindēts ar "Novičok" grupai piederošu nervus paralizējošu vielu. 

Starptautiskais pētnieciskās žurnālistikas projekts "Bellingcat" un Krievijas tīmekļa medijs "The Insider" sadarbībā ar ASV televīzijas kanālu CNN un vācu žurnālu "Der Spiegel" izmeklēšanā secinājuši, ka atentātu pret Krievijas opozīcijas līderi Navaļniju Tomskā īstenoja Federālā drošības dienesta (FDD) vienība, kas darbojusies FDD Kriminālistikas institūta aizsegā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti