Saistībā ar Millera izmeklēšanu apsūdzēts bijušais Obamas jurists

Ar īpašā prokurora Roberta Millera veikto izmeklēšanu saistītā lietā ceturtdien apsūdzēts ASV jurists Gregs Kreigs, kurš strādājis Baltajā namā prezidenta Baraka Obamas administrācijas laikā. Viņš esot melojis par savām aktivitātēm, ko īstenojis bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča valdības labā.  

74 gadus vecais ASV jurists Gregs Kreigs ir ievērojams Vašingtonas advokāts. Viņš iepriekš strādājis prezidenta Baraka Obamas administrācijā, savukārt viņa klientu vidū bijuši vairāki ievērojami demokrāti.

Kreigs arī vadījis bijušā prezidenta Bila Klintona juridisko komandu impīčmenta procesa laikā. Tagad viņš kļuvis par pirmo ar Demokrātu partiju saistīto cilvēku, kuram izvirzītas apsūdzības Millera izmeklēšanas rezultātā.

Tās laikā jau apsūdzēti daudzi prezidenta Donalda Trampa sabiedrotie, tajā skaitā prezidenta bijušais priekšvēlēšanu štāba vadītājs Pols Manaforts.

Saistībā ar Millera izmeklēšanu apsūdzēts bijušais Obamas juristsRihards Plūme

  ASV Tieslietu ministrija norādījusi, ka Kreigs tiek apsūdzēts par melīgu liecību sniegšanu un būtiskas informācijas slēpšanu par savām aktivitātēm bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča valdības labā. Kreigs pārkāpis ASV likumu par ārvalstu aģentu reģistrāciju. Tajā paredzēts, ka pilsoņiem, kas lobē ārzemju valdību vai juridisko personu intereses, ir jāreģistrējas kā ārvalstu aģentiem un jāatklāj savi finanšu avoti.

  74 gadus vecais advokāts tiek apsūdzēts saistībā ar viņa paziņojumiem ASV Tieslietu ministrijas izmeklēšanas gaitā par amerikāņu konsultantu darbošanos Ukrainā.

  Kreigs vadījis Ņujorkas advokātu biroja juristu grupu, kas gatavojusi neatkarīgu ziņojumu Ukrainas Tieslietu ministrijai. Ziņojumā bijis jāsniedz objektīvs vērtējums lietai, ko Janukoviča valdība bija ierosinājusi pret bijušo Ukrainas premjerministri Jūliju Timošenko, kas 2011. gadā tika notiesāta par korupciju.

  Dokumentu, kas ticis sagatavots Trampa bijušā priekšvēlēšanu štāba vadītāja uzdevumā, vēlāk izmantoja Janukoviča valdība. Tas tika darīts, lai Eiropas Cilvēktiesību tiesā attaisnotu Timošenko turēšanu pirmstiesas apcietinājumā, kā arī lai lobētu ASV likumdevējus.

  Ja Kreigs un viņa uzņēmums būtu reģistrējušies kā ārvalstu aģenti, viņiem būtu jāatklāj, ka lielāko daļu no četru miljonu lielā honorāra viņi saņēmuši no Ukrainas miljardiera Viktora Pinčuka. Tāpat tiek minēts, ka advokāts nevēlējies reģistrēties, jo tādējādi būtu apdraudētas viņa un citu biroja darbinieku iespējas nākotnē ieņemt amatus valdībā. Kreigs arī neesot atklājis, ka birojs palīdzējis sagatavot citas apsūdzības pret Timošenko.

  Savukārt Kreiga juridiskā komanda noliegusi visas apsūdzības. Viņa juristi skaidroja, ka advokāta Ukrainas valdības labā veikto darbu nevar uzskatīt par ārvalstu lobēšanu. Bijušais Obamas jurists Ukrainā esot darbojies kā neatkarīgs tiesiskuma eksperts.

  Kreigam kopumā draud līdz desmit gadiem cietumā un 260 000 ASV dolāru naudassods saistībā ar apsūdzībām par melīgām liecībām un par būtisku faktu slēpšanu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti