Sadursmēs Kazahstānas dienvidos gājuši bojā astoņi cilvēki un 40 ievainoti

Piektdien, 7. februārī, Kazahstānas dienvidos izcēlās sadursmes ar simtiem vietējo iedzīvotāju iesaistīšanos. Varasiestādes 8. februārī paziņojušas, ka sadursmēs gājuši bojā astoņi cilvēki un 40 tikuši ievainoti. Tiek pieļauts, ka sadursmes notikušas starp kazahiem un dunganu minoritāti, bet varasiestādes norāda uz “ikdienišķu konfrontāciju”.

Sadursmēs Kazahstānas dienvidos gājuši bojā astoņi cilvēki un 40 ievainotiRihards Plūme

Sadursmes Kazahstānas Žambilas apgabalā piektdien iesaistījās simtiem vietējo iedzīvotāju. Iekšlietu ministrs Jerlans Turgumbajevs pavēstījis, ka sadursmes notikušas vairākās apdzīvotās vietās Žambilas apgabala Kordajas rajonā, kas atrodas līdzās Kirgizstānas robežai.

Sākotnēji konfliktā piedalījušies 70 agresīvi noskaņoti iedzīvotāji, bet vēlāk viņu skaits pieaudzis līdz 300.

Sadursmju rezultātā astoņi cilvēki gājuši bojā, bet vēl 40 tikuši ievainoti. Nekārtībās nodarīti bojājumi 30 mājām, 15 tirdzniecības vietām un 23 automašīnām. Aizturēti 47 cilvēki. Kaimiņvalsts Kirgizstānas Veselības ministrija sacīja, ka slimnīcā Tokmakas pilsētā, kas atrodas tuvu robežai, pēc sadursmēm tika uzņemti 18 pacienti.

Saistībā ar incidentu, Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs sestdien sasauca valdības ārkārtas sēdi, kurā paziņoja, ka situācija atrodas policijas un nacionālās gvardes kontrolē.

Tikmēr premjerministra birojs norādīja, ka izveidota valdības komisija, lai noteiktu konflikta iemeslus, izlemtu sociālekonomiskā un humānā rakstura jautājumus un noteiktu postījumu apmēru.

Sociālajos medijos vēlu piektdienas vakarā ievietotajos materiālos bija redzamas ainas, kurās jauni vīrieši, no kuriem daži bruņoti ar nūjām, staigāja pa ciematu gar vairākām liesmu apņemtām ēkām. Tiek uzskatīts, ka sadursmes notikušas starp kazahiem un dunganu minoritāti. Dungani ir musulmaņu tauta, kas dzīvo Kirgizstānā, Kazahstānā un Ķīnas ziemeļrietumos. Tiek ziņots, ka ieeju Masanči ciematā jeb konflikta centrā apsargā policija un armija.

Kāds vietējais šoferis aģentūrai AFP pa tālruni pavēstīja, ka konflikts sācies, kad vīrietis no dunganu minoritātes uzbrucis vecākam kazaham.

Kazahstānas informācijas ministrs Daurens Abajevs skaidroja, ka konfliktu izraisījusi “ikdienišķa konfrontācija”. Viņš arī paziņoja, ka tikuši slēgti lielākie tirgi Almati pilsētā. Tas ticis darīts, lai nodrošinātu konflikta neizplatīšanos. Šajos tirgos etniski daudzveidīgas tirgotāju grupas pārdodot Ķīnas, Turcijas un citu valstu izstrādājumus.

Kazahstānas autoritārā vadība līdz šim lepojusies ar etniskās harmonijas garantēšanu valstī. Kazahstānas Ārlietu ministrija norāda, ka valstī saticīgi dzīvojot vairāk nekā 100 etnisko grupu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti