Sabiedroto valstu līderi pieminēs Normandijas operācijas sākumu

Šodien aprit 75 gadi kopš sabiedroto spēku izcelšanās Normandijā. Ar šo nepieredzētā apjoma sabiedroto operāciju tika aizsākta Francijas un vēlāk arī pārējās Eiropas atbrīvošana no nacistu okupācijas. Lai pieminētu 75 gadus senos notikumus, šodien Francijā uz piemiņas pasākumiem ieradušies visu sabiedroto valstu līderi.

Sabiedroto valstu līderi pieminēs Normandijas operācijas sākumuUģis Lībietis

  1944. gada 6. jūnijā sabiedroto spēki uzsāka plašāko kopīgo operāciju, no gaisa un ūdens nogādājot Francijas piekrastē 24 tūkstošus amerikāņu, britu un kanādiešu karavīru. Līdz 21. augustam šis skaitlis bija pārsniedzis jau divus miljonus.

  Šīs operācijas laikā bojā gāja un ievainojumus guva vairāk nekā 225 tūkstoši cilvēku, taču šī rūpīgi plānotā invāzija tiek uzskatīta par ļoti nozīmīgu pavērsiena punktu ceļā uz uzvaru Otrajā pasaules karā.

  Šovakar Džuno pludmalē, Francijas ziemeļos, notiks oficiālā starptautiskā "D-Dienas" piemiņas ceremonija, uz kuru plānojuši ierasties visu sabiedroto valstu vadītāji. Viņu vidū arī ASV prezidents Donalds Tramps, britu premjerministre Terēza Meja un citi pasaules valstu līderi, kā arī Otrā pasaules kara veterāni. Dienu iepriekš līdzīga piemiņas ceremonija notika arī Lielbritānijā, Portsmutā, un šos pasākumu apmeklēja arī Lielbritānijas karaliene Elizabete II.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti