Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV informācijas centrs Daugavpilī paplašinās

Bažas par «nodokļu paradīzi» pēc «Brexit»

Sabiedriskās organizācijas Londonā pauž bažas par «nodokļu paradīzi» pēc «Brexit»

Sabiedriskās organizācijas pauž bažas, ka pēc “Brexit” Apvienotajā Karalistē varētu vājināties finanšu uzraudzība un Londona varētu kļūt par naudas atmazgāšanas centru. Par savām bažām dažādu organizāciju pārstāvji stāstīja žurnālistiem, vedot viņus īpašā ekskursijā pa Londonas finanšu centriem. 

Londona jau kopš viduslaikiem ir bijis nozīmīgs finanšu centrs. Šobrīd Londonas birža ir lielākā birža Eiropā, Anglijas banka ir otrā vecākā banka pasaulē un Londonas Sitija ir viens no nozīmīgākajiem pasaules finanšu centriem. Taču pastāv bažas, ka pēc breksita Londona pārvērtīsies par „Singapūru pie Temzas”, vai, citiem vārdiem runājot, nodokļu paradīzi, tādēļ nevalstiskās organizācijas aicināja žurnālistus uz īpašu „breksita nodokļu paradīzes tūri”, vadājot pa dažādām vietām Londonas finanšu centrā.

"Lielākā daļa no naudas, kas jaunattīstības valstīm būtu jāsaņem nodokļos, tiek paslēpta šeit, Londonas Sitijā, kas nav nekāda paradīze, bet gan visparastākā naudas slēptuve tiem, kuri nemaksā nodokļus. Tādēļ gribējām parādīt to, kā izskatās nodokļu paradīzes seja, un tā ir Londonas Sitija," skaidro pasākuma organizatore Mērija Antonelle Žuberta no “Global Alliance For Tax Justice”

Tieši tāpat kā ekskursijā, ik pa brīdim žurnālistu grupa apstājās, lai noklausītos ekspertu stāstījumu.

"Pastāv reālas briesmas, ka tad, kad pēc breksita Apvienotajai Karalistei vairs nevajadzēs pakļauties Eiropas Savienības noteikumiem, tad Londona varētu kļūt par “Singapūru pie Temzas”, kas nozīmē vēl lielāku noslēpumainību un starptautiskās sadarbības izbeigšanu, daloties ar informāciju. Apvienotā Karaliste pēc breksita pazeminās standartus finanšu sektora regulācijai un starptautisko kompāniju aplikšanā ar nodokļiem. Eiropas Savienībai ir sevi jāaizsargā no tā visa, pārliecinoties, ka briti pakļausies esošajiem noteikumiem," uzsver “Tax Justice Network” vadītājs, ekonomists un publicists Džons Kristensens.

Piedalījās arī vairāku sieviešu organizāciju pārstāves, lai skaidrotu, kā nodokļu nemaksāšana veicina nevienlīdzību.

"Nodokļi ir svarīgi tieši sievietēm, jo nepieciešams nodrošināt sabiedriskos pakalpojumus un sociālo drošību, ko sievietēm vajag vairāk par vīriešiem. Iemesls, kādēļ tieši sievietēm to vajag, ir tas, ka jebkurā ekonomikā sievietes ir tās, kuras rūpējas par citiem. Un, lai to spētu izdarīt, galu galā, viņām pašām savās darbavietās jāsamierinās ar mazāku atalgojumu," stāsta “UK Women’s Budget group” koordinatore Sjūzana Himmelveita.

"Neapmaksāts darbs mājās un aprūpe, ko visbiežak veic sievietes, patiesībā subsidē ekonomiku un grauj sieviešu līdztiesību. Tieši aprūpe, ko veic sievietes, sastāda 76% no visas pasaules neapmaksātās aprūpes, tie ir 10 triljoni ASV dolāru vai 13% no pasaules kopprodukta. Tas ir milzīgs skaitlis, kā sievietes subsidē ekonomiku!" stāsta “Womankind Worldwide” menedžere Rosje Salbrinka.

Organizācijas eksperti apgalvo, ka tieši Londonas Sitija atrodas globālās nodokļu paradīžu sistēmas centrā. Pati Sitija, kas tiek dēvēta arī par kvadrātjūdzi, aizņem nieka trīs kvadrātkilometrus, tajā dzīvo tikai 9,5 tūkstoši iedzīvotāju, taču strādā teju pusmiljons, ģenerējot 30% no Apvienotās Karalistes kopprodukta.

"Kā redzams, tad šis pasākums ir labi apmeklēts, ir ieradušies žurnālisti no dažādiem medijiem, ne tikai no britu preses. Lūk, jūs esat no Latvijas. Jo šis jautājums ietekmēs ne tikai Apvienoto Karalisti, bet arī Eiropu un pārējo pasauli," atzīst neatkarīgais žurnālists Roberts Bērns.

Pasākuma organizatori tic, ka šādas akcijas nepieciešamas, lai pievērstu plašākas sabiedrības uzmanību nodokļu nemaksāšanai un izskaidrotu nodokļu nemaksāšanas sekas starptautiskā mērogā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt