Pret uzticības izteikšanu premjerministra Ludovika Orbāna vadītajai mazākuma valdībai balsoja 261 no 465 parlamenta deputātiem.
"Orbāna valdība ir kritusi. Tas ir liels solis Rumānijas demokrātijai," paziņojis opozīcijā esošo sociāldemokrātu (PSD) līderis Marčels Čolaku.
PSD ierosināja neuzticības balsojumu, reaģējot uz Orbāna mēģinājumu izdabūt caur parlamentu grozījumus likumā par pašvaldību vēlēšanām, kas paredzēja atjaunot balsošanu divās kārtās. Līdz ar neuzticības izteikšanu valdībai arī likumprojekts uzskatāms par noraidītu.
PSD kategoriski iebilda pret grozījumiem, jo uzskatīja, ka tie apdraud partijas izredzes gūt panākumus jūnijā paredzētajās municipālajās vēlēšanās.
Tomēr paradoksālā kārtā valdības krišana var nākt par labu Orbāna vadītajai Nacionālliberālajai partijai (PNL), kas vēlas panākt pirmstermiņa vēlēšanas, lai izmantotu pašreizējo popularitāti, par ko liecina aptaujas.
PNL izveidoja mazākuma valdību novembrī pēc tam, kad neuzticības balsojumā krita PSD vadītais kabinets.
"Parlaments, kurā dominē reakcionāri spēki, kas mīda kājām demokrātiju, šodien lēma par manis vadītās valdības gāšanu," pēc balsojuma žurnālistiem norādīja Orbāns.
Prezidentam Klausam Johannisam tagad jāizraugās jauns premjerministrs, kam savukārt jāmēģina nodrošināt savai valdībai parlamentārais vairākums.
Saskaņā ar konstitūciju prezidents var atlaist parlamentu tikai tad, ja 60 dienu laikā mēģinājumi apstiprināt jaunu valdību būs cietuši divas neveiksmes.
30 gadu laikā, kas pagājuši kopš komunistiskā režīma krišanas, Rumānijā vēl ne reizi nav notikušas pirmstermiņa vēlēšanas.