Rumānijas jaunais premjers sola risināt reālās valsts  problēmas

Rumānijas parlaments izteicis uzticību liberāļu veidotajai mazākuma valdībai. Premjerministrs Ludoviks Orbāns pēc balsojuma solīja risināt reālas valsts problēmas, tai skaitā īstenot infrastruktūras attīstības projektus.

Parlamenta balsojums palīdzējis izbeigt mēnešiem ilgo neskaidrību periodu, ko izraisīja iedzīvotāju protesti pret sociāldemokrātu veidoto valdību. Tā īstenoja pretrunīgi vērtēto tiesu sistēmas reformu un nespēja apkarot korupciju.

Tāpēc, uzrunājot savas partijas un sadarbības partneru deputātus, Orbāns  solīja atjaunot eiroatlantisko partneru uzticību Rumānijai.

“Mēs sākam sarežģītu braucienu no Rumānijai samērā sarežģītas pozīcijas. Mums ir jārisina aktuālākās problēmas un jāatsāk īstenot daudzi projekti, kas nedarbojas un kas kavē Rumānijas attīstību. Mēs sāksim no transporta infrastruktūras projektiem un investīcijām medicīnas aprūpes sistēmā līdz armijas apgādes procedūru atbloķēšanai,” solīja Orbāns.

Jau tuvākajā laikā viņam būs jānominē savas valsts kandidāts uz Eiropas Savienības komisāra amatu, jo iepriekšējo pretendentu noraidīja Eiropas Parlaments. 

Vietējie mediji arī norāda, ka jaunā valdība darbu sāk priekšvēlēšanu gaisotnē, jo jau svētdien Rumānijā notiks prezidenta vēlēšanas. Par favorītu tiek uzskatīts līdzšinējais valsts vadītājs Klauss Johanniss, bet viņa galvenā konkurente ir sociāldemokrātu pārstāve Viorika Denčile.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti