Romas pāvests gatavs kļūt par vidutāju Venecuēlas valdības un opozīcijas konfliktā

Romas pāvests Francisks var kļūt par vidutāju Venecuēlas opozīcijas un valdības konfliktā, taču tam jānotiek saskaņā ar ļoti konkrētiem nosacījumiem, abām pusēm sniedzot konkrētas noregulējuma garantijas, sestdien, 29.aprīlī, paziņoja Francisks, vēsta laikraksts “El Nacional”

Pērn ar bijušo Spānijas, Panamas un Dominikānas prezidentu starpniecību un Vatikāna palīdzību mēģināts uzsākt politisko dialogu starp opozīciju un valdību, taču šie centieni cieta neveiksmi. Opozīcija pameta sarunas, apsūdzot prezidentu Nikolasu Maduro par vienošanās nepildīšanu.

Janvārī pusēm piedāvāts atsākt dialogu, taču opozīcija šo priekšlikumu noraidīja.

Tagad Francisks atklāja, ka starpnieki vēlas atsākt dialogu un meklē tam piemērotu vietu.

Viņš arī norādīja, ka Venecuēlas opozīcija nav vienota un daļa no opozīcijas nevēlas skaidrus nosacījumus sarunām.  
Opozīcijas līderis Enrike Kapriless gan noraidīja Romas pāvesta apgalvojumus, ka opozīcija nav vienota, ka viena daļa grib dialogu un otra negrib, ziņo "El Nacional".  

“Visi venecuēlieši grib dialogu, taču neesam gatavi Zapatero dialogam,” paziņoja Kapriless.    

Venecuēlā jau vārākus mēnešus turpinās dziļa politiskā krīze. Konservatīvā un labējā opozīcija vaino Maduro nopietnās ekonomikas problēmās un prasa rīkot referendumu par prezidenta atbrīvošanu nu amata. Maduro pilnvaras beidzas nākamgad.  

Valstī jau vairākas nedēļas turpinās protesti pret Maduro, un sadursmēs ar policiju jau gājuši bojā aptuveni 30 cilvēki. Eksperti pieļauj, ka valsts ir uz pilsoņa kara sliekšņa.  

Venecuēlas politiskā krīze ar jaunu sparu uzliesmoja marta beigās pēc tam, kad Augstākā tiesa pieņēma lēmumu oficiāli pārņemt pilnvaras no opozīcijas kontrolētā parlamenta. Kaut trīs dienas vēlāk tiesa savu lēmumu atcēla, tas jau bija aizsācis jaunu protestu vilni.

Spiediens pret prezidentu Maduro audzis pēdējos trīs gadus, ar naftas rezervēm bagātajai valsti slīgstot nabadzībā, ekonomisko situāciju vēl vairāk pasliktinot zemajām naftas cenām. Inflācija sasniegusi trīsciparu skaitli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti