Rīsu laukā Indijā nokritis, visticamāk, meteorīts

Rīsu laukā Indijas austrumos nokritis akmens, kas, visticamāk, ir meteorīts, ziņo CNN.

Akmens, kas nogāzās kādā Bihāras štata ciemā, sver vismaz 13 kilogramus, un tam ir magnētiskas īpašības, vēsta štata vadības paziņojums.

Internetā atrodamas fotogrāfijas, kurās ciema iedzīvotāji sastājušies ap dubļaino krāteri, kuru atstāja nokritušais objekts.

Akmens pašlaik atrodas Bihāras muzejā, bet to pārvedīs uz zinātnes centru izpētei, lai noskaidrotu, vai tas ir meteorīts.

Lai gan meteorīti var izskatīties pēc parastiem akmeņiem, tie bieži vien ir smagāki, kā arī var saturēt magnētisku materiālu. Meteorītu ārpuse ir apdegusi, tādēļ tie var izskatīties spīdīgi. 

Meteorīdi ir "kosmosa akmeņi" - komētu vai asteorīdu gabali, kas riņķo ap sauli. Tie kļūst par meteoriem vai krītošajām zvaigznēm, kad nokļūst zemes atmosfērā un deg. Par meteorītiem tiek saukti tie akmeņi, kuri tiek cauri atmosfērai un nokrīt uz zemes.

Tiek ziņots, ka spilgta uguns bumba šonedēļ izgaismojusi debesis arī Kanādā, un eksperti norāda, ka meteorīta fragmenti, visticamāk, nokrituši arī uz zemes.

2013. gadā meteora sprādziens tika piedzīvots Krievijā, Urālos. Skaņas viļņa ietekmē gruva ēku sienas un plīsa stikli, ievainojot aptuveni 1000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti