Riodežaneiro notiek ikgadējais karnevāls

Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro sācies ikgadējais karnevāls. Tā centrālais notikums – kā ik gadu – ir sambas dejotāju sacīkstes.

Rīkotāji informēja, ka konkursā piedalās kopumā 14 sambas skolas, kas tiks vērtētas 10 kategorijās. Svarīga ir ne tikai deja, bet arī muzikālais pavadījums, tērpi un citas uzstāšanās nianses.

Kāda dalībniece atzina, ka gatavošanās ilgusi astoņus mēnešus, un cilvēki šo mirkļu dēļ ir gatavi atteikties no daudz kā cita. Karnevāls arī vieno cilvēkus neatkarīgi no politiskajām simpātijām, un tas ir īpaši svarīgi šajā periodā, kad šķelšanos sabiedrībā radīja prezidenta vēlēšanas.

Savukārt pilsētai ne mazāk svarīgs ir ekonomiskais aspekts, jo līdz 22. februārim dažādās aktivitātēs iesaistīsies 46 miljoni cilvēku, tai skaitā daudzi ārvalstu tūristi.

Covid-19 pandēmijas dēļ 2021. gadā karnevālu atcēla, bet pērn tas bija klusāks, un tas negatīvi ietekmēja daudzas nozares. Karnevālā un tā sagatavošanā iesaistīti ne tikai dejotāji, horeogrāfi un mākslinieki, bet arī galdnieki, metinātāji, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu darbinieki un citu profesiju pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti