Riodežaneiro slavenajā Ipanemas pludmalē patrulē kārtības sargi. Viņu uzdevums ir sodīt tos, kuri nav uzvilkuši sejas maskas. Lēmumu par nepieciešamību publiskās vietās valkāt sejas aizsegus pilsētas mērs pieņēma cerībā, ka tas mazinās jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitu.
Brazīlija ir viena no vīrusa visvairāk skartajām valstīm pasaulē. Tur saslimuši gandrīz divi miljoni cilvēku.
Bez maskas pludmalē drīkst atrasties tikai tie, kuri nodarbojas ar individuālajiem sporta veidiem smiltīs vai ūdenī. Sauļoties vai vienkārši laiskoties kopā ar draugiem pludmalē nav atļauts.
Sods par noteikumu pārkāpšanu ir 20 eiro vienai personai. Ne visi jaunos noteikumus ievēro.
Vietējie iedzīvotāji arī norāda, ka policija sodus nepiemēro visiem, bet izlases kārtībā.
“Mēs rīkojamies nepareizi, apmeklējot pludmali pandēmijas laikā. Bet es nesaprotu, kāpēc noteikumi visiem netiek piemēroti vienlīdzīgi. Tikai pret mums,” medijiem neizpratni pauda pludmales apmeklētāja Fernanda de Suza.
Pilsētas mērs uzsvēris, ka noteikumi būs spēkā līdz brīdim, kad tiks izgudrota vakcīna vai kad infekciju skaits nokritīsies līdz nullei. Tāds nosacījums vairojis satraukumu to cilvēku vidū, kuri pludmali līdz šim izmantojuši uzņēmējdarbībai. Piemēram, lai īrētu saulessargus un citu inventāru.
“Ir grūti. Ja mums vajadzēs gaidīt līdz vakcīnai, neviens nestrādās. Daudzi izīrē saulessargus vai nodarbojas ar grupu sporta veidiem, viņi negaidīs vakcīnu. Kā gan mēs pelnīsim iztiku? Tas neliekas iespējami,” sprieda uzņēmējs Benildo Novoss.
Brazīlijā ik dienu reģistrē vairākus desmitus tūkstošu jaunu saslimšanas gadījumu. Veselības eksperti arī atgādina, ka testēšanas apjoma nepietiekamības dēļ patiesais inficēto skaits varētu būt vēl lielāks.
KONTEKSTS:
Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju pērnā gada nogalē. Pasaules Veselības organizācija 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.
Līdz jūlija vidun saslimušo skaits jau pārsniedzis 13 miljonus, vairāk nekā 575 000 miruši.