Dienas ziņas

Biķernieku memoriālā piemin holokausta upurus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Latviju apmeklē Zviedrijas ārlietu ministrs

Rinkēvičs: Zviedrijas iestāšanās NATO būs būtisks ieguldījums Latvijas drošībā

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība") piektdien uzņēma Zviedrijas ārlietu ministru Tobiasu Bilstrēmu, kurš ieradies darba vizītē Latvijā.

Zviedrijas ārlietu ministrs ieradies vizītē Latvijā
00:00 / 01:48
Lejuplādēt

Abi ministri nosodīja Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, uzsverot, ka ir jāturpina sniegt militārs, ekonomisks un politisks atbalsts Ukrainai.

Latvijas ārlietu ministrs arīdzan uzsvēra, ka gaidāmā Zviedrijas un Somijas iestāšanās NATO būtiski veicinās reģiona drošību un padziļinās sadarbību aizsardzības jomā.

"Zviedrijas iestāšanās NATO būs būtisks ieguldījums Latvijas un Baltijas jūras reģiona drošībā, kurā Krievijas izraisītie draudi ir un paliks ilgtermiņa jautājums," teica Rinkēvičs.

Rinkēvičs atzīmēja to, ka ministru tikšanās laikā tika apspriesti Zviedrijas prezidentūras Eiropas Savienībā prioritārie jautājumi, ņemot vērā jauno ģeopolitisko situāciju.

Latvijas ārlietu ministrs arī uzsvēris to, ka tika apspriesti jautājumi par turpmāko sankciju piemērošanu Krievijai, starptautiskā tribunāla izveidi – Krievijas agresijas pret Ukrainu noziegumu izmeklēšanai un iztiesāšanai, kā arī par finansiāla atbalsta nodrošināšanu Ukrainai.

Latvijas ārlietu ministrs kārtējo reizi paudis stingrus atbalsta vārdus Zviedrijas pilntiesīgai, juridiskai un faktiskai dalībai NATO, saucot to par būtisku Baltijas reģiona valstu drošībai.

Savukārt Bilstrēms uzsvēris Latvijas un Zviedrijas divpusējo attiecību svarīgumu. Zviedrijas ārlietu ministrs atzīmēja, ka abām valstīm jābūt vienotām, lai novērstu draudus Eiropas drošībai.

Zviedrija joprojām turpina sarežģītas sarunas ar Turciju, lai varētu iestāties NATO. Pēc ministra teiktā, patlaban ir iestājies sarunu pārtraukums, taču NATO samitā Madridē parakstītā memoranda īstenošana turpinās un Zviedrija ir optimistiska.

Komentējot neseno incidentu, kad  Stokholmā protesta akcijā labējie ekstrēmisti pie Turcijas vēstniecības sadedzināja Korānu, ministrs sacīja, ka pašlaik to izskata tiesībaizsardzības institūcijas, tāpēc viņš nekomentēs  pieņēmumus, ka tajā varētu būt iesaistīta Krievija, kas varētu būt ieinteresēta traucēt Zviedrijas ceļu uz NATO.

"Mums, protams, Zviedrijā ir vārda brīvība, ko ikviens var izmantot. Taču es vēlos izcelt, ka Zviedrijas valdība nekādā veidā neiedrošina vai neveicina šāda veida notikumus, proti, svēto rakstu dedzināšanu," teica Bilstrēms.

"Un tas, protams, man kā ārlietu ministram ir kaut kas pilnīgi svešs un nesaprotams."

Bilstrēms arī pauda cerību par to, ka Turcija respektēs trīspusējo memorandu, kas tika parakstīts Madridē pagājušā gada jūlijā. Zviedrijas ārlietu ministrs uzsvēris, ka viņa valsts ir izpildījusi visas Turcijas prasības, lai tās parlaments rastu iespēju ķerties klāt ratifikācijas balsojumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti