Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Austrālijas ugunsgrēkos cietušos

Latvija sniegs palīdzību Austrālijas postošajos ugunsgrēkos cietušajiem, pirmdien tviterī paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Palīdzība tiks sniegta, izmantojot Austrālijas Sarkanā Krusta organizāciju.

Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija pauž solidaritāti Austrālijai saistībā ar postošajiem ugunsgrēkiem un izsaka līdzjūtību šīs traģēdijas upuru ģimenēm.

Austrālijas varas iestādes turpina cilvēku evakuāciju no plašo mežu un krūmāju ugunsgrēku apdraudētajiem rajoniem. Neraugoties uz temperatūras pazemināšanos, pagaidām nav cerību, ka glābējiem izdosies ierobežot liesmas. 

Jau pagājušās nedēļas nogalē uz uguns apdraudētajiem piekrastes reģioniem tika nosūtītas jūras kara flotes kuģi, kas sadarbībā ar policiju evakuēja vairāk nekā 1100 cilvēkus. Jau tuvākajā laikā drošībā plānots nogādāt vēl 300 personas.

Viktorijas štatā patlaban turpinās 31 ugunsgrēks, un liesmas jau izpostījušas vairākus miljonus hektāru plašu teritoriju. 

Vietām Austrālijā ir nolijis lietus, taču tas pagaidām nav spējis palīdzēt ierobežot liesmas. Tomēr vēsāks laiks un vēja stipruma samazināšanās ļauj militārajiem helikopteriem piegādāt pārtiku un pirmās nepieciešamības preces izolētām kopienām un palīdzēt īstenot cilvēku evakuāciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti