Rinkēvičs: Centrālāzijas valstīm ir dažādi starptautiskie mērķi

Centrālāzijas valstis ir ļoti dažādas un tajās pastāv atšķirīgi starptautiskie mērķi, intervijā Latvijas Radio piektdienas rītā atzina ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība”).

Viņš norādīja, ka Kazahstāna ir nodibinājusi ciešas saiknes ar Krieviju. Arī Kirgizistāna ir piekritusi iestāties Krievijas radītajā Muitas savienībā. Savukārt Turkmenistāna, Uzbekistānas un Tadžikistāna vēlas vairāk distancēties no Muitas savienības un Krievijas.

Arī Mongolija, kur Latvijas Radio intervēja Rinkēviču, ir valsts, kas tiecas dibināt attiecības ar ES, ne tikai ar savām kaimiņvalstīm Ķīnu un Krieviju.

Rinkēvičs uzsvēra, ka attiecībā uz Mongoliju Latvijai un ES ir identiska nostāja. Proti, vēlme palielināt ekonomisko sadarbību, uzsvaru liekot uz loģistiku, transporta un dzelzceļa pakalpojumiem.

Viņš gan arī piebilda, ka pasaule šobrīd ģeopolitisku pārmaiņu laikā. Par to liecina gan notikumi Ukrainā, gan jaunu naftas un gāzes atradņu atrašana Āzijā. Līdz ar to, no vienas puses, ekonomiskais potenciāls šajā reģionā ir milzīgs, no otras puses, tas rada jaunu cīņu un ietekmju pārdali dažādu valstu vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti