Rinkēvičs: ANO spēku ievešana Ukrainā nav reāla

ANO spēku ienākšana Ukrainā nav reāla, jo tam nepieciešams Drošības padomes lēmums, ko pieņem  balstoties uz piecu pastāvīgo valstu vienošanos, intervijā Latvijas Radio pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

„Lai ANO spēki ienāktu Ukrainā, ir nepieciešams Drošības padomes lēmums. Drošības padomes lēmumu pieņem, balstoties uz piecu pastāvīgo valstu vienošanos. Kā jums liekas nebūs veto? Es domāju, ka būs. Nevajadzētu sapņot. Mums ir tās iespējas, kādas ir,” skaidroja ministrs.

Būsim reālisti… Runāt par ANO spēku ievešanu Ukrainā, tur ir nepieciešams ANO lēmums. (..) Nesapņosim par lietām, kuras šobrīd vienkārši nav reālas,”pauda Rinkēvičs.

„Es runāju par šo situāciju arī ar ANO ģenerālsekretāru, aicināju viņu aktīvāk izmantot ANO instrumentus, gan aktīvāk izmeklējot cilvēktiesību pārkāpumus,” norādīja ārlietu ministrs.

Rinkevičs gan uzsvēra, ka efektīvam darbam šajā gadījumā nepietiek ar Eiropas Savienību, bet vajadzīgas arī starptautiskās organizācijas.

Jau vēstīts, ka Ukrainas galvaspilsētā Kijevā notiekošajos grautiņos kopš otrdienas dzīvības ir zaudējuši 75 cilvēki, medijiem apliecināja Ukrainas Veselības ministrija. Tikmēr Eiropas Savienības ārlietu ministri sanāksmē vienojās par sankcijām pret Ukrainas amatpersonām. Savukārt Polijas premjers paziņoja, ka Ukrainas prezidents esot paudis "gatavību rīkot ārkārtas prezidenta un parlamenta vēlēšanas, izveidot tautas vienotības valdību un grozīt konstitūciju".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti