Rinkēvičs aicina stiprināt NATO austrumu flangu, īstenojot efektīvu atturēšanas politiku

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība") 19. martā Briseles foruma ietvaros tikās ar ASV senatori Džīnu Šhīnu, kuru aicinājis atbalstīt NATO austrumu flanga stiprināšanu, lai īstenotu efektīvu atturēšanas politiku.

Kā informēja Ārlietu ministrija, sarunā ar ASV senatori Rinkēvičs izteicis pateicību ASV par ieguldījumu Latvijas aizsardzības spēju un austrumu robežas stiprināšanā. Ministrs paudis gandarījumu par ASV apņemšanos palielināt ASV militāro klātbūtni Eiropā un aicinājis NATO Varšavas samitā šī gada jūlijā pieņemt nepieciešamos lēmumus par Alianses spēju stiprināšanu austrumu flangā, īstenojot efektīvu atturēšanas politiku.

Latvijas ārlietu ministrs informējis senatori par Latvijas pievienošanās procesu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD) un uzsvēris ASV tālākā atbalsta svarīgo lomu iestāšanās procesa veiksmīgam noslēgumam.

Rinkēvičs un Šhīna bijuši vienisprātis par Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības līguma (TTIP) sagatavošanas svarīgo lomu ekonomiskās izaugsmes veicināšanai un tirdzniecības barjeru novēršanā abos Atlantijas okeāna krastos.

Amatpersonas pārrunāja arī citus starptautiski aktuālus jautājumus: konfliktu Sīrijā, situāciju Ukrainā, migrācijas problemātiku, attiecības ar Krieviju, kā arī ar enerģētisko drošību saistītus jautājumus.

Šhīna 2008.gadā tika ievēlēta no Demokrātu partijas saraksta. 2014.gadā viņa tika pārvēlēta amatā līdz 2021.gada 3.janvārim. Senatore apmeklēja Latviju pagājušā gada jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti