Krustpunktā

Krustpunktā: Diskusija – par partiju finansējumu

Krustpunktā

Latviju drīzumā var sodīt par augstu CO2 piesārņojumu

Edgars Rinkēvičs: "Brexit" jautājumā esam turpat, kur bijām pirms trim gadiem

Rinkēvičs: 31.oktobrī «Brexit» nav iespējams

Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb “Brexit” nav iespējama 31. oktobrī , intervijā Latvijas Radio sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

“Domāju – noteikti 31. oktobrī “Brexit” nav iespējams. Bet, kas notiks tālāk, redzēsim tuvākās nedēļas laikā,” sacīja Rinkēvičs.

Savukārt Latvijas pozīcija esot skaidra: ja Lielbritānija lūdz “Brexit” pagarinājumu, tas ir jāatbalsta. “Parlaments ir lūdzis šo pagarinājumu, vēstule ir saņemta. Formāls Eiropadomes balsojums varētu būt tuvākās nedēļas laikā,” norādīja ministrs.

Pagarinājums varētu būt vismaz trīs mēneši, kuru laikā Lielbritānijas parlaments “tiek galā ar ratifikāciju vai netiek galā”. Ministrs pieļauj, ka Lielbritānijā varētu notikt jauns referendums, ārkārtas vēlēšanas vai vēl viens pagarinājums.

Tikmēr ES puse tajā laikā gaidīs turpmākos soļus un gatavosies “Brexit”. Turklāt pašlaik panāktā vienošanās vēl jāratificē ne tikai Lielbritānijas parlamentā, bet arī Eiropas Parlamentā.

Gaidot “Brexit”, ministrs aicina Latvijas valstspiederīgos izpildīt britu likumus: reģistrēties īpašā Iekšlietu ministrijas izveidotā interneta vietnē “Settled” vai “Presettled” statusam. “Mēs redzam – ir labs progress, vairāk nekā 50 000 to ir izdarījuši. Bet pēc mūsu aplēsēm ir 117 000 mūsu pilsoņu [Lielbritānijā], un ne visi to ir izdarījuši. Tas, ko es gribētu aicināt – tos, kas domā, ka “Brexit” nenotiks vai vilksies garumā, tomēr šo procedūru iziet.

Pretējā gadījumā, kad “Brexit” būs un šie cilvēki nebūs reģistrējušies, viņu tiesību aizsardzība būs apgrūtināta gan mums, gan viņiem var rasties problēmas,” norādīja Rinkēvičs.

KONTEKSTS:

Pašreiz noteiktais "Brexit" datums ir 31. oktobris, un Boriss Džonsons, kurš vasarā Lielbritānijas premjera amatā nomainīja Terēzu Meju, aktīvi uzstāj, ka šajā datumā Lielbritānijas izstāsies no ES ar vai bez vienošanās. Iepriekšējo vienošanos britu parlaments noraidīja.

17. oktobrī tika paziņots par vienošanos starp Eiropas Komisiju un Lielbritānijas premjeru par jaunu "Brexit" līguma variantu. Tajā pašā vakarā "zaļo gaismu" tam deva Eiropadome, kas pulcē visu ES dalībvalstu vadītājus.

Taču dažas dienas vēlāk Lielbritānija parlaments nobalsoja par šīs vienošanās atlikšanu, līdz valstī būs pieņemti nepieciešamie likumi vienošanās izpildei. Britu premjers mēģināja sarīkot atkārtotu balsojumu, taču parlamenta spīkers bloķēja to. Turklāt deputāti noraidīja grafiku "Brexit" vienošanās likumprojekta virzīšanai cauri parlamentam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti