Dienas ziņas

Covid monitoringa rezultāti notekūdeņos – maznozīmīgi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Apbalvo operatīvo dienestu dispečerus

Rīgā apbalvoti operatīvo dienestu dispečeri no visas Eiropas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Trešdien Rīgā konferencē godināti teju visu Eiropas valstu operatīvo dienestu zvanu centru darbinieki. Šie cilvēki parasti pirmie no cietušā vai aculieciniekiem uzzina par smagu slimību, ugunsgrēku, avāriju vai kādu citu nelaimi. Viņu ikdiena ir sarunas ar cilvēkiem, kas atrodas smagā stresā, cieš sāpes vai nupat pieredzējuši ko traģisku. 

Rīgā šonedēļ sabraukuši teju visu Eiropas valstu ārkārtas palīdzības dienestu zvanu centru pārstāvji. Šāda Eiropas ārkārtas zvanu asociācijas jeb “EENA” konference ir ikgadējs pasākums, kur dienestu pārstāvji apmainās ar pieredzi un jaunākajām tehnoloģijām, kas ikdienas darbu padara kaut nedaudz ērtāku.  

Covid-19 pandēmijas izaicinājums operatīvajiem dienestiem kalpojis kā grūdiens, kas tos pamudinājis aktīvāk savā darbā izmantot modernās tehnoloģijas. Arī trešdien paralēli “EENA” konferencei notika izstāde, kur iespējams iepazīties, piemēram, ar mākslīgo intelektu, kas palīdz dispečeriem plānot maršrutus vai arī – dronu, kurš piegādā medicīnas aprīkojumu tieši pie slimnieka. 

Taču jebkurā gadījumā aiz visām šīm tehnoloģijām stāv dzīvs cilvēks – operatīvā dienesta darbinieks. Tādēļ trešdien viņu nopelni tika īpaši godināti. 

Operatīvo dienestu zvanu centru pārstāvji saņēma īpašas “EENA” goda medaļas un attālinātu apsveikumu no Eiropas Komisijas prezidentes Urzulas van der Leienas, kura arī pati pirms politiķes karjeras bija ārste. 

“Paldies jums! Un apsveicu ar godam nopelnītu balvu,” Leiena sacīja dispečeriem. 

Latvijas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Dita Cellere-Celerte atzina: “Pārsteigums ir ļoti liels un gandarījums ir ļoti liels. Ļoti priecājamies, ka novērtē mūsu darbu un to, ko esam darījuši visu šo laiku.”

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) dispečere Linda Laiviņa sacīja: “Tas ir ļoti liels pagodinājums, ka šādi novērtē mūsu darbu, novērtē to, ko darām. Tas ir tiešām liels pagodinājums.”

“EENA” prezidents Demitros Piros akcentēja, ka palīdzības dienestu darbinieki visā pasaulē pēdējā laikā strādājuši lieliski: “No valdības rokām goda medaļa ir apbalvojums par augstākajiem iespējamiem sasniegumiem. Mūsu organizācijas ieskatā pēdējā laikā neatliekamās palīdzības dienesti demonstrējuši augstākos iespējamos sasniegumus visur Eiropā un pasaulē.”

Cīņa ar Covid-19 prasījusi arī upurus. Starp 4,5 miljoniem no šī slimības mirušajiem visā pasaulē ir arī vairāk nekā 115 000 veselības aprūpes darbinieku, kuri trešdien tika pieminēti ar klusuma brīdi. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti