Terēzas Mejas, Emanuela Makrona, Angelas Merkeles, Džastina Trudo un Donalda Trampa paziņojumā atkārtoti pausts sašutums par ķīmiskās nervus paralizējošas vielas "Novičok" pielietošanu Solsberi 4.martā.
Līderi pozitīvi novērtēja izmeklēšanas laikā panākto progresu, kā arī aicināja sniegt papildu informāciju, kas varētu palīdzēt precizēt lietas apstākļus.
Paziņojumā uzsvērts, ka britu speciālo dienestu slēdzienam par divu aizdomas turēto saistību ar Krievijas militāro izlūkdienestu var uzticēties. Uzbrukums, ļoti iespējams, esot apstiprināts arī Krievijas valdības augstāko amatpersonu līmenī.
Minētos argumentus un faktus Lielbritānijas pārstāve pauda Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Drošības padomes sēdē. Tajā vienīgi Krievija atkārtoti noliedza šo informāciju un apvainoja Londonu par nevēlēšanos sadarboties.
KONTEKSTS:
4.martā ar nervus paralizējošu vielu tika saindēts 66 gadus vecais bijušais Krievijas dubultaģents Sergejs Skripaļs un viņa 33 gadus vecā meita Jūlija. No vielas "Novičok" cieta arī policists Niks Beilijs, kurš saslima pēc tam, kad ieradās notikuma vietā Solsberi. Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja nāca klajā ar paziņojumu, ka Krievija varētu būt iesaistīta šajā indēšanā. Kremlis to noliedz.
Zināms, ka Skripaļiem uzbrukts ar Krievijā izstrādāto nervus paralizējošo vielu "Novičok". Skripaļa saindēšanas lietā Lielbritānijas prokuratūra izvirzījusi apsūdzības diviem Krievijas pilsoņiem - Aleksandram Petrovam un Ruslanam Boširevam, kuri, pēc Lielbritānijas premjeres teiktā, ir Krievijas izlūkdienestu darbinieki.