Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Arī Saūda Arābija sniegs palīdzību Ukrainai

Rietumkrastā pieaug saspīlējums pēc 2 izraēliešu slepkavības

Rietumkrastā pieaug saspīlējums pēc divu izraēliešu slepkavības

Okupētajā palestīniešu Rietumkrasta ziemeļu pilsētā Huvarā nošauti divi Izraēlas civiliedzīvotāji. Uzbrukums izraisījis asu ebreju kolonistu pretreakciju, tiek ziņots par vismaz vienu nogalinātu palestīnieti. 

Izraēlas Aizsardzības spēki informēja, ka kāds bruņots palestīniešu vīrietis atklāja uguni uz automašīnu ar Izraēlas numura zīmēm un pēc tam aizbēga no notikuma vietas. Divus smagi ievainotos ebreju apmetnes iemītniekus ar helikopteru nogādāja slimnīcā, kur viņi mira. 

Neilgi pēc uzbrukuma kolonistu grupas sāka uzbrukumus palestīniešu mājām un tās aizdedzināja. Pašpārvaldes amatpersonas vēsta, ka Nablusas apgabalā jau nogalināts viens palestīnietis, vairāk nekā 100 ievainoti un aizdedzināti vairāki desmiti ēku un transportlīdzekļu. Nemieri var vēl vairāk sakaitēt sprādzienbīstamo situāciju okupētajā Rietumkrastā, tāpēc Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu videouzrunā aicināja cilvēkus atturēties no linča tiesas. 

Drošības spēku pārstāvji patlaban meklējot slepkavu, un tas noteikti tikšot nodots tiesai. 

KONTEKSTS:

Izraēlas valsts tika nodibināta 1948. gadā, kad pasaule mēģināja atgūties no Otrā pasaules kara postījumiem. Taču jaunā ebreju valsts tika izveidota teritorijā, ko par savējo uzskatīja arī arābi. Viņi joprojām nav samierinājušies ar ebreju nostiprināšanos šajā vietā.

1948. gada karā arābu valstu koalīcija mēģināja iznīcināt jaundzimušo Izraēlas valsti, bet cieta sakāvi, un Izraēla sāka izplesties ārpus teritorijas, kas ebrejiem bija atvēlēta saskaņā ar ANO piedāvāto plānu.

Izraēlas ekspansija turpinājās pēc Sešu dienu kara 1967. gadā, kad Izraēla atkal sakāva arābu valstu spēkus un okupēja palestīniešu apdzīvoto teritoriju. Palestīnieši ir saniknoti, ka pēc 1967. gada kara Izraēla piesavinājusies vēl vairāk viņu zemes un sāka būvēt ebreju kolonistu apmetnes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti