Rietumeiropā plosās spēcīga vētra «Egons»

Rietumeiropu skārusi spēcīga sniega vētra, kam dots vārds "Egons". Vissmagāk skarta Francija un Vācija, kur ievērojami apgrūtināta satiksme un uz laiku pazudusi elektrība simtiem tūkstošu mājsaimniecību. Ir arī ziņas par bojāgājušajiem gan krītošu koku, gan smagu autoavāriju dēļ. 

Smagas avārijas uz ceļiem, tūkstošiem mājvietu bez elektrības, krītoši koki un ievērojami sastrēgumi. Šādas sekas viesuļvētra "Egons" radīja lielā daļā Rietumeiropas. Normandijā un reģionos uz ziemeļiem no Parīzes gandrīz ceturtdaļmiljons mājokļu uz laiku zaudēja elektrību. Piekrastē vēja ātrums brīžiem pat pārsniedza 40 metrus sekundē.

"Vissmagāk skarti ir Normandijas un Pikardijas reģioni. Kopumā tur mobilizēti 1800 glābēju, kā arī apzināti neatkarīgi kontraktori, kuri var iesaistīties, ja situācija kļūs vēl smagāka. Jebkurā brīdī mēs varam dubultot spēkus, kas cīnās ar vētras sekām," sacīja glābšanas darbu koordinators Žans Fransuā Alēns.

Nav izdevies izvairīties arī no cilvēku upuriem – Sanženē, kas atrodas dienvidaustrumu Francijā, gājusi bojā sieviete, kurai uzkrita vētras nolauzts koks.

Pēc plosīšanās Francijā ar jaunu sparu vētra skāra Vācijas dienvidus. Iedzīvotāji brīdināti par ļoti bīstamiem apstākļiem uz ceļa, jo līdz ar vētru pazeminājusies temperatūra un uz ceļiem veidojas tā sauktas melnais ledus.

Bavārijas federālajā zemē automašīnu avārijās dzīvību zaudējuši vismaz trīs cilvēki. Vācijas aviosabiedrība "Lufthansa" atcēlusi vairāk nekā 120 lidojumus no Frankfurtes, savukārt Vācijas nacionālā dzelzceļa kompānija "Deutsche Bahn" noteikusi pagaidu ātruma ierobežojumus ātrvilcieniem.

Tikmēr Beļģijas, Nīderlandes un Lielbritānijas piekrastēs tiek stiprināti krasti aizsardzībā pret iespējamiem plūdiem.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti