Rīta Panorāma

Intervija ar skeletonistu Martinu Dukuru. Seši Pasaules čempiona tituli skeletonā

Rīta Panorāma

Telavivā testē «zombiju gaismas»

Austrālijas metāla meistars meklē pēctečus

Rietumaustrālijas pēdējais antīku metāla lietu meistars izmisīgi meklē aroda pēctečus

Kāds metāla meistars Rietumaustrālijā izmisīgi meklē pēctečus. Pensijas vecuma robeža viņam sen ir aiz muguras, bet māceklis, kas mantotu viņa darba mūža prasmes, vēl nav atrasts.

Kad 78 gadus vecais Roberts Bonolo nolems beidzot doties pensijā, viņš atstās profesiju, kurā viņam ir ļoti maz sekotāju. Viņš jau ir pēdējais antīku metāla izstrādājumu restaurators Rietumaustrālijā.

Visā garajā darba mūžā viņa rokas iedeva jaunu elpu sporta uzvaru kausiem, ikonām un neskaitāmām ģimeņu mantojuma lietām. Roberts labi pazīst antīka metāla īpatnības un pat simtgadīgam priekšmetam var likt izskatīties kā jaunam. Savā karjerā viņš strādājis ar dažādām izsmalcinātām tehnikām un mūsdienu iekārtām, taču vislabāk viņam tīk strādāt ar pārbaudītām vērtībām.

Starp Roberta klientiem bijuši gan miljardieru mantinieki, gan Grieķu pareizticīgā baznīca, gan arī starptautisko sporta pasākumu rīkotāji. Pēc jautrām uzvaras ballītēm viņš remontējis arī Rietumaustrālijas Futbola līgas trofejas, un kādā rītā viņam pa gabaliem atnesa pat nacionālo kriketa sacensību balvu – Šefilda vairogu. "Es to salaboju, sakausēju metālu pie metāla un atdevu," stāstīja meistars.

Roberts patlaban ir vienīgais meistars visā štatā, kas ir sertificēts darbam ar antīkiem priekšmetiem. Viņš cer, ka līdz pensijai vēl paspēs nodot savu pieredzi un prasmes kādam entuziastiskam jauneklim vai jaunietei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti