Sadaļas Sadaļas

Riekstiņš: NATO uzmanība pievērsta iekšpolitiskajām norisēm Gruzijā

NATO uzmanība šobrīd ir pievērsta iekšpolitiskajām norisēm Gruzijā, piedaloties Gruzijas Aizsardzības un drošības politikas konferencē Batumi, norādīja Latvijas pastāvīgais pārstāvis NATO vēstnieks Māris Riekstiņš

Gruzijas Aizsardzības un drošības politikas konferencē Batumi Riekstiņš uzstājās paneļdiskusijā par NATO paplašināšanās perspektīvām, informē Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvji. Latvijas vēstnieks NATO pozitīvi novērtēja līdzšinējos Alianses paplašināšanās procesus, kas motivējuši kandidātvalstis uz būtiskām reformām, stiprinājuši pašu aliansi un veicinājuši eiroatlantiskās drošības telpas paplašināšanos.

Riekstiņš atzīmēja, ka galvenais uzdevums visām kandidātvalstīm ir konsekventi īstenot reformas.

„Gruzija ir īpašs partneris, kas Bukarestes samitā 2008.gadā saņēma solījumu kļūt par NATO dalībvalsti, kāds nav nevienai citai kandidātvalstij. Tagad Alianses uzmanība ir pievērsta iekšpolitiskajām norisēm Gruzijā. Likuma varas un demokrātijas standartu jomā no Gruzijas tiek sagaidīta tāda pati rīcība kā no jebkuras dalībvalsts,” diskusijā norādīja Riekstiņš.

Pirms viesošanās Batumi notika NATO ģenerālsekretāra un Alianses vēstnieku divu dienu vizīte Tbilisi, kuras mērķis izvērtēt Gruzijas eiroatlantiskās integrācijas progresu, paužot atbalstu demokrātiskām reformām un aicinot pozīciju un opozīciju uz konstruktīvu savstarpējo sadarbību likuma varas ietvaros, īpaši kontekstā ar oktobrī gaidāmajām Gruzijas prezidenta vēlēšanām.

Alianses vēstnieki novērtēja gan Gruzijas iepriekšējās, gan pašreizējās valdības konstruktīvo un pragmatisko pieeju dialoga atjaunošanā ar Krieviju, tostarp vienpusējo spēka nepiemērošanas deklarāciju, vienpusēju bezvīzu režīma ieviešanu Krievijas pilsoņiem, akceptu Krievijas iesniegumam dalībai Pasaules Tirdzniecības organizācijā, kā arī Gruzijas premjerministra Īpašā pārstāvja iecelšanu sarunām par ekonomiskās sadarbības jautājumiem un Gruzijas lēmumu sadarboties jautājumos, kas saistīti ar drošību Olimpisko spēļu laikā Sočos.

Sabiedrotie tikās arī ar Gruzijas nevalstisko organizāciju, mediju un civilās sabiedrības, kā arī citu starptautisko organizāciju pārstāvjiem Gruzijā, lai gūtu visaptverošu priekšstatu par norisēm Gruzijas iekšpolitikā, kā arī ārējā un drošības politikā.

Šī bija trešā NATO vēstnieku kopīgā vizīte Gruzijā kopš 2008.gada augusta Gruzijas un Krievijas militārā konflikta, kā rezultātā tika okupēti Abhāzijas un Dienvidosetijas Gruzijas reģioni. Alianse pauda viennozīmīgu atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai integritātei tās starptautiski noteiktajās robežās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt