REPORTĀŽA no Floridas: Kāpēc konservatīvie kristieši atbalsta Trampu?

Konservatīvie kristieši ir viena no spēcīgākajām pašreizējā ASV prezidenta Donalda Trampa atbalsta grupām. Runa ir gan par katoļiem, gan arī par cilvēkiem, kuri pieder pie daudzskaitlīgām evaņģēliskām baznīcām. Turklāt pie evaņģēliskiem kristiešiem sevi pieskaita aptuveni 25% ASV iedzīvotāju, kas veido lielāko reliģisko kopienu šajā valstī.

REPORTĀŽA no Floridas: Kāpēc konservatīvie kristieši atbalsta Trampu?Artjoms Konohovs
Latvijas Radio devās uz vienu no šādām reliģiskām vietām Orlando pilsētā Floridā, lai uzklausītu, kādēļ tās biedri atbalsta Trampu.

 

Orlando piepilsētā izvietota liela, balta telts, saukta par Brīnumainās atdzimšanas telti, kur visu oktobri piecas dienas nedēļā cilvēkiem tiek solīta slimību dziedināšana un citi brīnumi. 

"Mēs šobrīd īstenojam 30 dienu atdzimšanu. Tagad ir pēdējā nedēļa. Cilvēki no visas pasaules mūs vēro. Dievs caur Svēto garu ir devis man spēku dziedināt cilvēkus. Un ar to mēs arī šeit nodarbojamies," stāsta Ričs Vera. Šeit viņš tiek dēvēts par pravieti.

Kad ASV prezidents Donalds Tramps inficējās ar koronavīrusu, Vera kopā ar sanākušajiem lūdzās par viņa veselību. Arī tagad Vera neslēpj savu atbalstu pašreizējam Baltā nama saimniekam.

"Mēs par viņu lūdzamies. Mēs uzskatām, ka viņš šobrīd pārstāv kristīgās vērtības. Mēs gribam, lai šī nācija atdzimtu. Mēs gribam, lai tā atgrieztos pie tādām morāles nostādnēm, kas ļautu tai būt svētītai. Jo Bībele saka, ka nācija, kas kalpo Dievam, tiks svētīta," saka Vera.

Tomēr Trampa sludinātās vērtības ne vienmēr sakrīt ar viņa darbiem. Un tas nepaliek nepamanīts arī Brīnumainās atdzimšanas teltī.

"Dievs izmanto cilvēkus ar trūkumiem. Kādēļ? To zina tikai Dievs. Bet mēs tik un tā vērojam cilvēkus un skatāmies, ko Dievs caur viņiem dara. Es biju pārsteigts, kad Dievs izmantoja Trampu, lai atbalstītu biblisko kristiešu mērķus. Un tad es teicu, ka es nezinu, kādēļ Dievs to dara, bet.. kurš gan šajā pasaulē ir ideāls?" jautā Vera.

Nedaudz vēlāk viņš uzkāpj uz skatuves un sveicina sanākušos. Trešdienas vakarā te ir sapulcējušies daži simti cilvēku. Daudzi ir atnākuši ar bērniem, no kuriem mazākie klusi spēlējās ar rotaļlietām blakus saviem vecākiem. Reti kuram ir uzvilkta sejas maska. Sanākušajiem tiek lūgts skaļi atbalstīt to, ka viņi balsos par tādiem politiķiem, kuri aizstāvēs biblisko kristiešu vērtības. Kā galvenās no tām tiek pieminētas abortu un homoseksualitātes nepieņemšana. 

Aborti ir būtisks jautājums arī pensionētajam zobārstam Bilam Nepkinam. Vīrietis saka, ka viņš lūdz Dievu par abām politiskajām partijām un cer, ka citādi domājošie savus uzskatus mainīs.

"Tomēr es noteikti esmu Trampa fans. Man ne sevišķi patīk viņa raksturs, man šķiet, ka viņš ir ļoti agresīvs, bet man ir svarīgas tās pašas vērtības, kas ir svarīgas arī viņam.

Man lielākais jautājums ir aborti. Ja pastāv kaut neliela iespēja, ka mūsu valstī vairs nebūtu abortu… [Bijušais ASV] viceprezidents Džo] Baidens ir gatavs atbalstīt pat vēlos abortus. Runā, ka viņš iestājas pat par bērnu nogalināšanu pēc dzimšanas. Tādēļ es kā kristietis nevaru iedomāties, ka kāds varētu balsot par kādu citu kā Trampu, vadoties jau pēc šīs vienīgās vērtības," saka Nepkins.

Līdzīgās pārdomās ir arī kāda cita apmeklētāja. "Es ceru, ka Tramps uzvarēs, jo viņš ir daudz ko izdarījis. Mums tas ir jāatzīst. Viņš reizēm var būt nejauks, bet tāds viņš vienkārši ir. Tā viņš uzvedas. Bet vai viņš ir palīdzējis ASV iedzīvotājiem? Noteikti!"

Gan sanākušie, gan organizatori ļoti atvērti stāsta par saviem politiskajiem uzskatiem un pozitīvo pieredzi šajā vietā. Arī Trampa priekšvēlēšanu kampaņa aktīvi uzrunā konservatīvos kristiešus. Tā oktobra vidū Trampa dēls Ēriks priekšvēlēšanu aģitācijas ietvaros ir apmeklējis vienu no milzīgajām baznīcām Maiami tuvumā. Pasākuma nosaukums bija "Evaņģēliskie kristieši par Trampu". Arī viceprezidents Maikss Penss, kurš pats pieder pie konservatīvajiem kristiešiem, vairākkārt ir uzrunājis dažādas reliģiskās grupas.  

"Pew" pētniecības centra dati apliecina, ka, lai arī Trampa atbalsts starp baltādainiem evaņģēliskiem kristiešiem pēdējos mēnešos ir nedaudz samazinājies, 78% no viņiem joprojām ir gatavi balsot par pašreizējo prezidentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt