Panorāma

Eiropa cīnās ar koronavīrusu

Panorāma

Vilcienos mazāk pasažieru

Arī Apvienotajā Karalistē stingri ierobežojumi

REPORTĀŽA no Braitonas: Kā briti ievēro stingros ierobežojumus

Apvienotajā Karalistē ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimuši teju 7000, bet miruši 335. Pirmdien, 23. martā, valstī izsludināts ārkārtējais stāvoklis, tādēļ no otrdienas, 24. marta, visu iedzīvotāju pienākums ir uzturēties mājās. Dzīvesvietu pamest drīkst atsevišķos gadījumos, un ierobežojumu ievērošanu uzraudzīs policija. Kā valstī aizvadīta pirmā stingro ierobežojumu diena?

Braitonas galvenā iepirkšanās iela nu ir pavisam klusa, un, lai arī autobusi kursē, taču tie ir tukši. Atvērti ir tikai pirmās nepieciešamības preču veikali, un iedzīvotājiem atļauts atstāt māju tikai atsevišķos gadījumos. Drīkst iet uz darbu, bet tikai tad, ja nav iespējams strādāt no mājām. Drīkst arī doties pēc pārtikas un zālēm, taču, piemēram, "Paracetamolu" veikalos var atrast reti.

"Sajūta ir ārkārtīgi jocīga, bet mums ir jāsaņemas un savstarpēji jāpalīdz. Jāpārliecinās, ka mūsu kaimiņiem pietiek, ko ēst, un arī, ka ir viss pārējais nepieciešamais,"

teica Braitonas iedzīvotāja Anna.

Ir atļauts arī iziet ārā vienreiz dienā, lai nodarbotos ar fiziskām aktivitātēm. Suni pastaigāties var izvest tikai vienreiz, taču Braitonas suņu īpašnieki to negrasās ievērot, vismaz ne pagaidām.

Lai arī paredzēti sodi, tomēr nav skaidrs, kurš uzskaitīs to, cik reizes katrs atstāj māju, jo policijas resursu nepietiek pat sabiedriskās kārtības uzturēšanai. Ik pa brīdim ielās ir redzami policisti, taču izskatās, ka viņi vairāk vēro to, lai cilvēki nepulcētos un ieturētu divu metru distanci.

Distance tiek ievērota, gan stāvot rindā pie lielveikaliem, gan pieturā gaidot autobusu. Kārtību uzmana arī īpaši sargi, kuri atzina, ka pagaidām incidentu nav bijis.

Ik pa brīdim ielās var manīt cilvēkus ar sejas maskām vai šallēm, taču briti joprojām turpina savstarpēji kontaktēties pat tad, ja jāietur divu metru distance.

KONTEKSTS:

Lielbritānijas valdība pirmdien, 23. martā, izsludināja trīs nedēļu ilgu ārkārtējo stāvokli nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību, slēdzot visu "nesvarīgo" veikalu darbu un pakalpojumu sniegšanu, kā arī aizliedzot jebkādu pulcēšanos, par kuru tiks uzskatīta arī trīs personu satikšanās. Šobrīd īstenoto pasākumu efektivitāte tiks izvērtēta 11. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti