Reģistrēts otrs jaunā koronavīrusa nāves gadījums ārpus kontinentālās Ķīnas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No koronavīrusa dzīvību zaudējis otrs cilvēks ārpus kontinentālās Ķīnas, bet Pasaules Veselības organizācija koronavīrusa uzliesmojumu vēl neuzskata par pandēmiju. Turpinās arī centieni pēc iespējas ātrāk izstrādāt vakcīnu.

Sākumā stipras sāpes muskuļos, bet vēlāk drudzis – ar tādiem simptomiem 39 gadus vecais honkongietis tika nogādāts vienā no speciāli izolētajām slimnīcas palātām. Janvāra nogalē viņš bija apmeklējis Uhaņu, kur vīruss izcēlies, un, visticamāk, inficējies tur. Kaut arī pēdējās dienās viņa stāvoklis bija stabils, otrdienas rītā situācija krasi pasliktinājās un vīrietis nomira. Ir zināms, ka honkongietim bijušas arī citas veselības problēmas. Bailēs par vīrusa izplatību Honkongā joprojām streiko mediķi, kas pieprasa slēgt visus robežpunktus ar Ķīnu un liegt ieceļot ārzemniekiem.

"Mēs negribīgi piedalāmies streikā, jo labprātāk rūpētos par saviem pacientiem. Kad valdība aizvērs visus robežpunktus, beigsim streikot. Mēs cīnāmies par visu honkongiešu veselību un dzīvību," sacīja mediķis Patriks Čens.

Pirmais nāves gadījums ārpus kontinentālās Ķīnas bija Filipīnās, kur nomira kāds ķīnietis, kurš bija ieradies no Uhaņas. Lielākoties nāve no vīrusa iestājusies tiem, kuru organisms jau bijis novājināts, kā arī gados vecākiem cilvēkiem.

Reaģējot uz vīrusa izplatību, vismaz trīs farmācijas uzņēmumi, kā arī pētnieku grupas visā pasaulē cenšas izgudrot vakcīnu. Grūtības sagādā tas, ka vēl ir daudz nezināmā par vīrusa izcelsmi. Dažādās valstīs ārsti eksperimentē ar zāļu kombinācijām un eksperimentāliem medikamentiem. Uhaņā, kur vīruss izcēlās, atvērta pirmā slimnīca speciāli inficētajiem. Eksperti gan spriež, ka vakcīnu varētu iegūt ne agrāk kā vasarā.

Mirušo skaits pašlaik pārsniedz četrus simtus, bet inficēti visā pasaulē ir ap divdesmit tūkstoši cilvēku. Pasaules Veselības organizācija atkārtoti uzsver, ka vīrusa uzliesmojums nav pandēmisks.

KONTEKSTS:

2019. gada decembrī Ķīnā sākās jauna vīrusa izplatība. Jaunā vīrusa uzliesmojuma epicentrs ir Ķīnas centrālās daļas pilsēta Uhaņa, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pretēji sākotnējiem pieņēmumiem secināts, ka vīruss varētu tikt pārnests arī no cilvēka uz cilvēku.

Lai nepieļautu vīrusa izplatību, Ķīna paziņojusi par valsts mēroga ierobežojumiem. Vīruss konstatēts arī ārpus Ķīnas: Japānā, Filipīnās, Dienvidkorejā, Taivānā, Taizemē, Vjetnamā, Saūda Arābijā, Singapūrā, ASV un Austrālijā. Pirmie gadījumi identificēti arī Eiropā – Francijā, Vācijā un Somijā.

Savukārt Pasaules Veselības organizācija (PVO) saistībā ar Ķīnas koronavīrusu izsludinājusi augstāko starptautisko ārkārtas situāciju veselības aizsardzības jomā. Reaģējot uz to, Latvijas epidemiologi uzsver - panikai nav pamata, taču ES un citām valstīm jāturpina jau iesāktie pasākumi, lai nepieļautu vīrusa izplatību.

Jaunā tipa koronavīrusa uzliesmojums radījis īpašu satraukumu, jo tas ir radniecīgs SARS jeb smagā akūtā respiratorā sindroma izraisītājam. SARS 2002. un 2003. gadā prasīja gandrīz 800 cilvēku dzīvības, pārsvarā kontinentālajā Ķīnā un Honkongā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti