Referendumā Šveicē atbalsta kriminālsodu noteikšanu par homofobiju

Šveices iedzīvotāji referendumā atbalstījuši kriminālsodu noteikšanu par homofobiju. Pretēji prognozēm "par" izmaiņām nobalsoja pārliecinošs vēlētāju vairākums.

“Lielākā balsstiesīgo iedzīvotāju  daļa – 63,1%, apstiprināja diskriminācijas aizliegumu seksuālās orientācijas dēļ. Iedzīvotāji ir nolēmuši uzlabot naida noziegumu upuru tiesisko aizsardzību un cīņu pret tās iedzīvotāju grupas diskrimināciju, kuru tie īpaši ietekmē. Tātad, mēs krimināllikumā iestrādājam to normu, kas  jau sen ierakstīta Federālajā konstitūcijā -  neviens nedrīkst tikt diskriminēts, it īpaši dzīvesveida dēļ," teica valdības pārstāve Karina Kellere-Sutere.

Saskaņā ar likumu homofobiski komentāri ģimenes lokā vai draugu vidū netiks kriminalizēti, bet aizliegta būs publiska nomelnošana vai diskriminācija pret kādu homoseksualitātes dēļ vai kūdīšana uz naidu pret šādu cilvēku runās, tekstos, attēlos vai ar žestiem. Valdības pārstāvji apgalvo, ka joprojām būs iespējamas debates par tādiem jautājumiem kā viendzimuma laulības un jaunais likums neaizliedz jokus.

Tikmēr mediji atgādina, ka Šveices federālā valdība attiecīgās izmaiņas likumos veica pagājušā gada decembrī. Taču konservatīvās organizācijas un labējā  Šveices Tautas partija uzskatīja, ka labojumi ierobežos vārda brīvību, un savāca likumā noteiktos 50 tūkstošus parakstu referenduma sarīkošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti