Ražotājs: «Johnson&Johnson» vakcīna ir efektīva pret Covid-19 vīrusa delta variantu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Uzņēmuma "Johnson&Johnson" (J&J) vienas devas Covid-19 vakcīna ir efektīva pret koronavīrusa delta jeb Indijas paveidu un imūnreakcija ilgst vismaz astoņus mēnešus, pavēstīja uzņēmums.

Astoņiem ar "Johnson&Johnson" vakcīnu potētiem cilvēkiem antivielas un imūnsistēmas šūnas asinīs efektīvi neitralizējuši vīrusa delta paveidu, secinājuši zinātnieki.

Otrajā pētījumā ar 20 vakcinētiem pacientiem Bostonas medicīniskajā centrā bijuši līdzīgi rezultāti.

Dati nosūtīti nepublicēto zinātnisko melnrakstu vietnei "bioRxiv", kur autori var padarīt savus atklājumus pieejamus zinātniskajai sabiedrībai un saņemt atbildes uz rakstu projektiem pirms tie tiek iesniegti publicēšanai zinātniskajos žurnālos.

"Mēs uzskatām, ka mūsu vakcīna piedāvā ilgstošu aizsardzību pret Covid-19 un izsauc neitralizējošu aktivitāti pret delta variantu," pavēstīja J&J zinātniskais direktors Pols Stofels.

"Johnson&Johnson" pētniecības un izstrādes nodaļas vadītājs Mathai Mammens pavēstīja, ka dati "par līdz šim astoņiem mēnešiem pētījumu" rāda, ka "Johnson&Johnson" vienas devas vakcīna "ģenerē spēcīgu neitralizējošu antivielu reakciju, kas nepazūd, drīzāk mēs novērojam uzlabošanos laika gaitā".

Eiropas Slimību un profilakses centra (ECDC) aplēses liecina, ka delta jeb Indijas paveids līdz augusta beigām var veidot 90% no Covid-19 gadījumiem Eiropas Savienībā (ES). Eiropā, tostarp Latvijā tiek izmantotas "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma "Janssen" ražotās vakcīnas pret Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti