Rauls Kastro pārvēlēts Kubas prezidenta amatā

Kubas prezidents Rauls Kastro svētdien Nacionālās asamblejas (parlamenta) balsojumā tika ievēlēts uz otru amata termiņu un solīja, ka pēc tā beigām 2018.gadā atstās prezidenta amatu.

Nacionālā asambleja arī ievēlēja jaunu viceprezidentu Migelu Diasu-Kanelu Bermudesu. Tiek uzskatīts, ka 52 gadus vecais Diass-Kanels nomainīs 81 gadu veco Kastro prezidenta amatā.

Rauls Kastro oficiāli tika ievēlēts par prezidentu 2008.gadā, bet jau divus gadus pirms tam pildīja prezidenta pienākumus sava slimā brāļa Fidela vietā.

Kastro sacīja, ka ir "ievēlēts, lai aizstāvētu, saglabātu un turpinātu pilnveidot sociālismu, nevis to iznīcinātu". Prezidents piebilda, ka viņa ekonomiskās reformas radīs "mazāk egalitāru, bet taisnīgāku sabiedrību".

Diass-Kanels ir elektroinženieris un bijušais izglītības ministrs, kas pēdējo mēnešu laikā jau ir pārstāvējis prezidentu ārvalstu braucienos. Kastro sacīja, ka jaunā viceprezidenta izraudzīšana "nozīmē pēdējo soli valsts nākamās vadības veidošanā, lēni un kārtīgi nododot galvenās vadības pozīcijas jaunām paaudzēm".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti