Bargā sala dēļ, ko Krievija min kā galveno iemeslu, gāzes piegādes pa cauruļvadu Jamala-Eiropa, par desmit procentiem sarukusi Vācijai, bet par astoņiem procentiem Itālijai. Krievijas ziņu aģentūra "Interfax" vēsta, ka Itālija jau raidījusi trauksmes signālu Krievijai, bet "Gazprom" argumentējis, ka vispirms nepieciešams apmierināt Krievijas patērētāju pieprasījumu pēc gāzes, jo bargā sala dēļ diennakts laikā tas pieaudzis līdz rekordaugstam līmenim divu miljardu kubikmetru apmērā. Eiropas Komisija mierinājusi, ka Eiropā patlaban ir pietiekami daudz gāzes uzkrājumu, lai Krievijas problēmu dēļ citas valstis nepaliktu bez siltuma.
Ziņas par to, ka gāzes patēriņš pieaudzis līdz rekordlielam līmenim, pienāk arī no citām valstīm. Arī Rumānija, kur gaisa temperatūra nokritusies līdz mīnus 29 grādiem, bijusi spiesta būtiski palielināt gāzes importu, turklāt situācija Krievijā Rumānijai var būt īpaši neizdevīga, jo liela daļa no visas valstī izmantotās gāzes tiek piegādāta tieši no Krievijas.
Eiropas Savienība jau iepriekš ir pieredzējusi Krievijas gāzes plūsmas apturēšanas sekas. Pirms dažiem gadiem Krievijas un Ukrainas gāzes strīda dēļ virkne Eiropas valstu divas nedēļas arī bargā sala palika bez siltuma, jo nesaņēma enerģiju no sava galvenā piegādātāja - Krievijas. Pēc šā notikuma Briseles un Maskava vienojās par iepriekšējas brīdināšanas sistēmu, kas uzliek par pienākumu Krievijai jau laikus dod ziņu līdzīgu vai citu problēmu gadījumā, kas varētu ietekmēt gāzes piegādi.
Liels aukstums skāris arī citas valstis, īpaši Centrālo un Austrumeiropu. Kopumā aukstums dzēsis 58 cilvēku dzīvību. Visvairāk upuru bijis Ukrainā, kur salā dzīvību zaudējuši jau 30 cilvēku, bet vairāk nekā 400 ar apsaldējumiem nogādāti slimnīcā. Vismaz 27 cilvēki miruši arī Polijā, kur gaisa temperatūra noslīdējusi līdz mīnus 27 grādiem. Bulgārijā aizsalusī Danubes upe, bloķējot vienu no Eiropas centrālajiem kuģošanas ceļiem. Polijā un Čehijā stipri snieg, kas ir apgrūtinājis dzelzceļa satiksmi un ieputinājis attālos ciemus. Sinoptiķi ziņo, ka aukstums tagad virzās Rietumeiropas virzienā. Eiropas Savienības galvaspilsētā Briselē šodien -1, bet naktīs temperatūra solās noslīdēt līdz -10 grādiem. Tādēļ īpaši sarosījušies sociālie dienesti, kas sola, ka jau sākot ar šovakaru Briseles ielās nebūs redzams neviens bezpajumtnieks. Aizvadītajā gadā cilvēki tika izmitināti armijas barakās un tukšās pašvaldības administratīvajās ēkās, šogad meklēs vietas arī sporta zālēs un baznīcās.