PVO: pārstrādāšanās ir nopietns drauds veselībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pasaules Veselības organizācijas un Starptautiskās Darba organizācijas pētījums liecina, ka pārāk ilgu stundu strādāšana nopietni apdraud darbinieku veselību, paaugstina sirds slimību un insulta risku. Pārstrādāšanās sevišķi kaitē vīriešu veselībai.

Kā liecina žurnālā “Environment International” publicētais pētījums, 2016. gadā pasaulē pārāk ilgas darba stundas izraisīja līdz pat 745 000 nāves gadījumu; tas ir par 29% vairāk nekā 2000. gadā.

398 000 cilvēku miruši ar insultu un vēl 347 000 nonāvēja sirds slimības, ko veicināja tas, ka šie cilvēki strādāja vairāk nekā 55 stundas nedēļā. Zinātnieki spriež, ka tiem, kas strādā 55 un vairāk stundas nedēļā, ir par 35% lielāks insulta risks un par 17% lielāks sirds slimību risks nekā tiem, kas strādā normālu darba nedēļu (35 līdz 40 stundas).

Pētījums arīdzan rāda, ka pārstrādāšanās līdz nāvei biežāk skar vīriešus: 72% nāves gadījumu bija vīriešu vidū, galvenokārt šī problēma skāra pusmūža un gados vecākus vīriešus.

PVO brīdina, ka Covid-19 pandēmija vēl vairāk palielinājusi pārstrādāšanās risku.

“Covid-19 pandēmija ir būtiski mainījusi veidu, kā daudzi cilvēki strādā. Daudzās nozarēs par normu kļuvis attālinātais darbs, kas bieži vien nojauc robežas starp mājas dzīvi un darbu,” secina PVO ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss.

“Turklāt daudziem uzņēmumiem nācies ierobežot savu darbību, lai taupītu naudu, bet atlikušie darbinieki ir spiesti strādāt ilgākas stundas.

Neviens darbs nav tā vērts, lai riskētu ar insultu vai sirds slimību. Valdībām, darba devējiem un darbiniekiem ir jāvienojas par ierobežojumiem, kas pasargātu darbinieku veselību,” aicina PVO vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti