Putins un Lukašenko spriež par pretpasākumiem tranzīta ierobežojumiem uz Kaļiņingradu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Baltkrievijas vadītājs Aleksandrs Lukašenko pirmdien apsprieduši iespējamos kopīgos pasākumus pret Lietuvu saistībā ar, viņuprāt, nelikumīgajiem tranzīta ierobežojumiem, kas skar Krievijai piederošo Kaļiņingradas apgabalu.

Lietuva kopš jūnija vidus ir ierobežojusi Eiropas Savienības sankcionēto preču tranzītu uz Kaļiņingradu, un šis solis ir saniknojis Maskavu.

Kremlis ziņo, ka Putins un Lukašenko apsprieduši iespējamos kopīgos pasākumus pret Lietuvas ierobežojumiem, taču tie netiek atklāti. Krievija un Eiropas Savienība risina šo jautājumu, bet Maskava pieprasa atcelt ieviestos preču tranzīta ierobežojumus.

Kaļiņingradas gubernators Antons Aļihanovs norāda, ka Lietuvas rīcība ierobežo līdz 50 procentiem no Kaļiņingradas importa.

Pirmdien Lietuva tranzītā aizliegusi vest arī Krievijas izcelsmes cementu un alkoholu. Ogļu un cietā kurināmā ierobežojumi stāsies spēkā no 10. augusta, bet Krievijas naftas produktu tranzīta aizliegums stāsies spēkā decembrī.

Lietuva uzsver to, ka ar tranzīta ierobežojumiem tā īsteno Eiropas Savienības sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās iebrukumu Ukrainā. Eiropas Komisija pašlaik izstrādā precizējumus par Kaļiņingradas tranzīta sankciju ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti