Putins turpina melot: karš Ukrainā notiekot stingri saskaņā ar plānu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas diktators Vladimirs Putins ceturtdien Drošības padomes sēdē paziņoja, ka karadarbība Ukrainā rit stingri saskaņā ar izvirzīto plānu.

“Gribu teikt, ka speciālā militārā operācija norit stingri saskaņā ar grafiku, noteikto plānu. Visi izvirzītie uzdevumi tiek veiksmīgi risināti,” apgalvo Kremļa saimnieks.

Viņa izteikumi gan ir pretrunā realitātei, jo Putins, visticamāk, rēķinājās ar ātru uzvaru, bet nedēļu pēc karadarbības sākuma Krievijas okupācijas spēki Ukrainā joprojām nav spējuši iekarot lielākās Ukrainas pilsētas.

Krievijas Aizsardzības ministrija atzinusi, ka Ukrainā krituši gandrīz 500 krievu karavīru, bet Ukraina vēsta, ka Krievijas okupācijas spēku zaudējumi ir daudz lielāki: vismaz 9000 kritušo.

Putins paziņojis, ka kritušo Krievijas karavīru ģimenēm tiks izmaksāta apdrošināšanas kompensācija: līdz 7,4 miljoniem rubļu. Krievijas rubļa kurss pēdējās dienās ļoti svārstās, bet pēc tagadējā kursa tie būtu ap 60 000 eiro. Tāpat katrai kritušā karavīra ģimenei paredzēta vēl papildus kompensācija piecu miljonu rubļu (ap 40 000 eiro) vērtībā.

Putins apgalvo, ka Krievijas karaspēks Ukrainā cīnās ar "neonacistiem", kas izmanto civiliedzīvotājus kā "dzīvo vairogu".

Ukraina un starptautiskās cilvēktiesību aizsardzības organizācijas uzsver, ka tieši Krievija ir tā, kas pastrādā kara noziegumus, apšaudot Ukrainas pilsētu dzīvojamos rajonus.

Kremļa saimnieks kārtējo reizi atkārtoja savu iecienīto tēzi, ka "krievi un ukraiņi ir viena tauta", bet daļa Ukrainas iedzīvotāju esot iebiedēta, "nacistu propagandas" apdullināta.

Putins apgalvo, ka krievu karavīri un virsnieki Ukrainā cīnās "par Krieviju".

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Krievijas sāktais karš Ukrainā notiek jau vairāk nekā nedēļu, un tiek ziņots, ka Krievija arvien nežēlīgāk bombardē Ukrainas pilsētas.

Krievijas uzbrukums Ukrainai izraisījis vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti