Putins sola attīstīt Krievijas kodolarsenālu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins tikšanās laikā ar Aizsardzības ministrijas pārstāvjiem solīja turpināt valsts militārā potenciāla pilnveidošanu. Viena no nākamā gada prioritātēm būs stratēģisko kodolspēku attīstīšana.

"Kādi būs prioritārie jautājumi nākamajā gadā. Pirmkārt, tiks stiprināts stratēģisko kodolspēku kaujas potenciāls. Šis jautājums detalizēti tika apspriests vairākās tikšanās novembrī un pirms tam maijā – Sočos.

Nepieciešams arī ātrāk ieviest jaunus ieročus, kuriem ir lielākas iespējas pārvarēt modernās pretraķešu aizsardzības sistēmas," paziņoja Krievijas prezidents.

Putins solīja, ka jau tuvākajā laikā tiks uzsākta globālās raķešu sistēmas "Avangard" sērijveida ražošana un piegāde karaspēkam. Viņš arī pieminēja jaunu vidējās darbības rādiusa ieroču sistēmu "Kinžals", kam nav analogu pasaulē.

Savukārt aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu paziņoja, ka

Krievija nākamgad palielinās militāro klātbūtni Arktikā. Vairākas salās tiks izvietotas papildu pretgaisa aizsardzības radaru vienības un aviācijas vadības punkti.

Eksperti norāda, ka Krievijas amatpersonu paziņojumi rada bažas par jaunu bruņošanās sacensības posmu. Kremlis turpina noliegt, ka pārkāpj līgumu par tuvā un vidējā darbības rādiusa raķešu likvidāciju, taču reālā rīcība ir pretrunā ar šiem izteikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti