Putins pirms vēlēšanām apmeklē Krievijas anektēto Krimu

Krievijas prezidents Vladimirs Putins Krievijas prezidenta vēlēšanu priekšvakarā apmeklējis anektēto Krimu. Viņš arī iepazinies ar būvēto tiltu, kas pussalu savienos ar Krieviju.   

Putins tilta celtniekiem norādīja, ka projektu jau plānoja īstenot cariskās Krievijas un PSRS valdības, tomēr dažādu iemeslu dēļ pussala netika savienota ar  Krieviju. 18 kilometrus garā tilta būvniecību uzsāka 2016. gadā, un celtnieki Putinam solīja, ka satiksmi pa to atklās jau šajā gadā.

Kremļa saimnieks vēlāk devās uz Krimu, kur tikās ar vietējiem iedzīvotājiem un piedalījās aneksijas gadadienai veltītā pasākumā.

Vizīti par ļoti bīstamu provokāciju jau nodēvējis Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Savukārt žurnālisti un eksperti norāda, ka anektētās pussalas apciemojums novērš Krievijas iedzīvotāju uzmanību no iekšpolitiskiem jautājumiem un spodrina Putina tēlu pirms 18.martā gaidāmajām vēlēšanām.   

Krimas Autonomo Republiku  pēc neatzītā referenduma Krievija faktiski anektēja 2014.gadā. Putins un citas augstas Krievijas amatpersonas sākotnēji vairākkārt kategoriski noliedza Krievijas armijas klātbūtni Ukrainā pirms šī referenduma, taču vēlāk tiešraidē, atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, Putins atzina, ka aiz Krimas pašaizsardzības vienību muguras stāvējuši Krievijas karavīri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti