Putins noraida ekonomisko sankciju vēršanu pret Gruziju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien noraidīja ekonomisko sankciju vēršanu pret Gruziju pēc tam, kad uz to bija aicinājis Krievijas parlaments. Valsts dome rosināja aizliegt, piemēram, Gruzijas vīna importu.

Pēdējās nedēļās Maskavas un Tbilisi attiecības strauji pasliktinājušās. Jau stājies spēkā Krievijas aizliegums aviosatiksmei ar Gruziju. Saasinājums atkal uzplaiksnīja pēc tam, kad Gruzijā televīzijas raidījuma vadītājs tiešraidē rupji nolamāja Putinu.  

Putins noraida ekonomisko sankciju vēršanu pret Gruziju
00:00 / 01:19
Lejuplādēt

Krievijas un Gruzijas attiecībās jauns saasinājums iezīmējās pēc svētdienas vakara pārraides Gruzijas opozīciju atbalstošajā telekanālā “Rustavi 2”. Raidījuma „Postscriptum” vadītājs Georgijs Gabunja to sāka ar vairāk nekā minūti ilgu rupjību, lamuvārdu un necenzētas leksikas tirādi pret Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Piemēram, viņš Putinam veltīja tādus apzīmējumus kā „smirdīgais okupants” un novēlēja degt elles ugunīs.

Pie telekanāla ēkas Tbilisi uz protestiem drīz sapulcējās vairāk simti cilvēku, telekanāls uz vairākām stundām pārtrauca raidīšanu un izplatīja atvainošanās paziņojumu. Raidījuma vadītājs uz diviem mēnešiem atstādināts.

Gruzijas premjers Mamuka Bakhtadze viņa rīcību nosodīja kā „kategoriski nepieņemamu” provokāciju, kas var apdraudēt mieru Gruzijā. Nosodījuma pievienojās vairākas citas augstākās Gruzijas amatpersonas.

Kremlis notikušo nosauca par „nepieņemamu” un „rusofobisku”, Krievijas Ārlietu ministrija incidentu novērtēja kā provokāciju ar mērķi gāzt esošo varu.

Gruzijā jau vairākus gadus pie varas ir partija „Gruzijas sapnis”, aiz kuras stāv par valstī ietekmīgāko politisko figūru uzskatītais oligarhs Bidzina Ivanišvili.

Otrdien par likmju paaugstināšanu gruzdošajās Maskavas un Tbilisi nesaskaņās signalizēja Krievijas parlamenta apakšpalāta Valsts dome. Tā pieņēma rezolūciju, kurā aicina valdību pret Gruziju ieviest ekonomiskās sankcijas. Starp rekomendācijām - gruzīnu vīna un minerālūdens importa aizliegums, kā arī naudas pārskatījumu ierobežošana no Krievijas uz Gruziju.

Krievija jau reiz bija aizliegusi Gruzijas vīna importu – laikā no 2006. gada. Aizliegumu atcēla tikai 2013. gadā pēc tam, kad Gruzijā pie varas nāca jauna valdība.

Krievijas prezidents Putins vēlāk otrdien savukārt noraidīja parlamenta aicinājumu.

Putins paziņoja, ka iestājas pret sankcijām pret Gruziju. Putins teica, ka to nevēlas darīt „aiz cieņas pret gruzīnu tautu” un lai nesarežģītu attiecības.

Pirmdien gan stājās spēkā Krievijas aizliegums aviosatiksmei ar Gruziju. Attiecīgu dekrētu jūnijā parakstīja Putins. Tā bija reakcija uz plašiem protestiem Gruzijā pret Krieviju pagājušajā mēnesī. Tos izraisīja Krievijas deputātu delegācijas vizīte Gruzijas parlamentā uz vairāku valstu starpparlamentāro sanāksmi.

Tās laikā no Gruzijas parlamenta spīkera krēsla uzrunu teica Krievijas Valsts domes deputāts Sergejs Gavrilovs. Viņš savulaik atbalstīja Gruzijas separātisko teritoriju Dienvidosetijas un Ahāzijas neatkarību pēc Krievijas-Gruzijas kara 2008. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti