Putins: Militārā potenciāla stiprināšana ir mierīgas dzīves ķīla

Aizsardzības potenciāla stiprināšana ir mierīgas dzīves un Krievijas suverēnās attīstības ķīla, ceturtdien paziņojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.  

“Militārā būvniecība, aizsardzības potenciāla stiprināšana arī turpmāk tiks attīstītas sistēmiski un secīgi. Mēs visi labi saprotam, ka tas ir Krievijas stabilas attīstības svarīgākais faktors un miljonu mūsu pilsoņu mierīgās dzīves ķīla,” Putina teikto citē BBC.

 Pēc viņa teiktā, Krievijā turpinās intensīva armijas sagatavošana.

“Šogad paredzētas plašas pārbaudes skars visus militāros apgabalus, visus armijas veidus,” paudis Putins.  

Krievijas prezidents arī paziņojis, ka Krievijai stratēģiski svarīgajos rajonos “pieaug konfliktu potenciāls” un parādās draudi, ar kuriem Krievija nevar nerēķināties.  

Krievijas prezidents paziņoja, ka pagājušajā gadā  valstī ir notikuši vairāk 3500 dažāda līmeņa militāru mācību. Arī šogad līdzīgas aktivitātes plānotas visos kara apgabalos. Notiks arī Krievijas un Baltkrievijas armiju kopējās mācības.

Uzrunā jaunieceltajiem virsniekiem un prokuroriem  Putins īpaši atzīmēja pretgaisa un kosmiskās aizsardzības sistēmas pilnveidošanu, spēcīgas armijas grupas izvietošanu anektētajā Krimas pussalā un drošības zonas izveidošanu Arktikā.

Komentējot starptautiskos konfliktus, Krievijas prezidents norādīja, ka ir pret atsevišķu valstu īstenoto iejaukšanos suverēnu valstu iekšējās lietās un bruņotu konfliktu provocēšanu. Šādā kontekstā viņš pieminēja Ziemeļāfriku, Tuvos Austrumus un  Ukrainu.

Pēdējā negaidītā kaujas gatavības pārbaude pēc Putina rīkojuma notika 16. – 21. martā Ziemeļu flotē, gaisa desanta spēkos, militārās aviācijas spēkos. Šādas pārbaudes raisa satraukumu rietumvalstīs, piemēram, NATO vadība norādījusi, ka liela daļa negaidīto mācību neveicina stabilitāti.  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti