Pasaules panorāma

«Absolūti nežēlīgs» - Krievijas komandieris karā Ukrainā

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma: Čečeni karo kopā ar ukraiņiem; Kāds ir Krievijas komandieris karā Ukrainā?

Baltkrievija sūta bruņojumu uz Krieviju

Putins mēģina piespiest Lukašenko režīmu tieši iesaistīties karā pret Ukrainu

Ukrainas un Rietumu militārie analītiķi uzskata, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins cenšas piespiest Baltkrievijas vadoni Aleksandru Lukašenko tieši iesaistīties karā pret Ukrainu.

Karadarbības sākumā februārī Lukašenko jau atļāva Kremlim izmantot Baltkrievijas teritoriju kā placdarmu iebrukumam Ukrainā.

Ukrainas izlūkdienests ziņo, ka Krievija uz Baltkrieviju pārvieto Irānā ražotos dronus "Shahed-136". Tie izmantoti arī masīvajos raķešu triecienos šonedēļ Ukrainā.

Lukašenko režīms turpina atbalstīt Putina armiju, palīdzot ar bruņojumu no savām noliktavām. Baltkrievija nodod Krievijas armijai savās noliktavās esošo kara tehniku un munīciju, tā tiek sūtīta uz apgabaliem, kas atrodas pie okupētajām Ukrainas teritorijām.

Publicēti kadri ar dzelzceļa sastāviem Baltkrievijā, kas dodoties Krievijas virzienā. Pēc Ukrainas izlūkdienestu ziņām, Krimā dzelzceļa stacijā Kirovskē iepriekš ieradies vilciens ar munīciju. 12 vagonos atvestas 492 tonnas lādiņu no baltkrievu ieroču arsenāla.

Tuvākajā laikā no Baltkrievijas bāzēm izbraukšot vēl 13 vilcienu sastāvi ar ieročiem un militāro aprīkojumu. Kopā 219 platformas ar tehniku un 28 vagoni ar munīciju un citu bruņojumu. Krava nonākšot dzelzceļa stacijās "Kamenska Šahtinska" un Taganrogā Rostovas apgabalā, kas robežojas ar Ukrainas Luhanskas un Doneckas apgabalu.

Pagaidām nav skaidrs, vai Krievijas armijai jau šobrīd katastrofāli trūkst bruņojuma, vai arī tā koncentrē spēkus jaunam uzbrukumu vilnim.

Donbasa frontē Ukrainas spēki šobrīd izvērsuši veiksmīgu pretuzbrukumu un padzinuši okupantus no daudzām apdzīvotām vietām. Bet ukraiņi bažījas arī par ziemeļu virzienu un uzmanīgi uzrauga arī robežu ar Baltkrieviju.

"Briesmas eksistē, jo Baltkrievija ir Krievijas sabiedrotā agresijā pret Ukrainu.

Tāpēc mēs apsveram visu draudu spektru un veicam pasākumus, lai pretinieks šos draudus neīstenotu pret Ukrainu," vēsta Ukrainas Apvienoto spēku komandieris Serhijs Najevs.

Baltkrievijas vadonis Aleksandrs Lukašenko

Putins un Lukašenko vienojušies arī par abu karaspēku reģionālas grupas izvietošanu. Pēc ukraiņu izlūku ziņām, Ukrainas robežu tuvumā atrodas vismaz seši baltkrievu bataljoni – mehanizētās vienības, gaisa desanta spēki, speciālo uzdevumu grupas.

Kā izteicies Lukašenko, Baltkrievijā ieradīsies neviens vien tūkstotis Krievijas karavīru. Nav skaidrs, kur tieši tos izvietos. Baltkrievu militāristu izteikumi mudina domāt, ka runa varētu būt par rietumu virzienu. Lukašenko pēdējās dienās asi kritizējis Poliju un NATO.

"Neprovocējiet mūs. Mēs karot ar jums netaisāmies. Ne ar lietuviešiem, ne poļiem, un vēl jo vairāk ne ar ukraiņiem. Mēs negribam karot. Ja arī jūs negribat un nepieņemsiet nepareizus lēmumus, kara nebūs.

Mūsu plāni attiecas uz aizsardzību gadījumam, ja uzbruks mums, ja kaut viens metrs Baltkrievijas zemes tiks pakļauts agresijai," pavēstīja Baltkrievijas aizsardzības ministrs Viktors Hreņins.

Pēc ukraiņu un Rietumu analītiķu domām, Lukašenko pašlaik esot gatavs dot Krievijai visu, ko tai vajag, lai tikai Baltkrievijas armijai nevajadzētu tieši iesaistīties karadarbībā.

Bet tas, cik ilgi Lukašenko izdosies tā lavierēt, būs atkarīgs no situācijas frontē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti