Dienas notikumu apskats

No 2019.gada pilna valsts apmaksātā veselības aprūpe - tikai apdrošinātajiem

Dienas notikumu apskats

ES līderu samitā darba kārtībā – iestrēgusī migrācijas sistēmas reforma Eiropā

Krievijas prezidenta vēlēšanās Putins startēs kā neatkarīgais kandidāts

Putins Krievijas prezidenta vēlēšanās startēs kā «neatkarīgais» kandidāts

Gaidāmajās Krievijas prezidenta vēlēšanās tās pašreizējais prezidents Vladimirs Putins startēs kā „neatkarīgais” kandidāts, tā viņš paziņoja ceturtdien, 14. decembrī, Maskavā notiekošajā ikgadējā preses konferencē.

Tiesa, Putins tajā nenāca klajā ar savu vēlēšanu programmu, kā tika iepriekš sagaidīts. Opozīcijas pārmetumus, ka viņiem tiek likti šķēršļi, lai neļautu startēt prezidenta vēlēšanās, Putins uzskata par nepamatotiem, vairākus pretendentus pat salīdzinot ar Mihailu Saakašvili, kurš var destabilizēt situāciju visā valsti. Arī pret ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas cilvēkiem uzsākto izmeklēšanu par viņu saikni ar Krieviju Putins nodēvējis par nomelnošanas kampaņu.

Šodien Maskavā notika Krievijas prezidenta Vladimira Putina ikgadējā preses konference. Tā notika teju četras stundas, un tajā piedalījās vairāk nekā 1600 žurnālisti, kuriem bija iespēja uzdot savus jautājumus, jo konferencei, kā jau katru gadu, nebija noteikta galvenā sarunu tēma.

Protams, ka aktuālais jautājums bija par Putina programmu nākamajās prezidenta vēlēšanās. Viņš paziņoja, ka startēs kā „neatkarīgais” kandidāts. Tas tiek uzlūkots kā viņa centieni panākt lielāku vēlētāju aktivitāti, ko varētu mazināt piedalīšanās no valdošās partijas „Vienotā Krievija”. Turklāt Putins konferencē uzsvēra, ka viņam Krievijā nav politiskās opozīcijas, jo citi politiķi nav spējuši piedāvāt adekvātu programmu valsts tālākajai attīstībai.

Krievijas TV dīva un politiskās opozīcijas aktīviste Ksenija Sobčaka, kurā šajā konferencē pārstāvēja TV kanālu „Doždj”, uzskata, ka gan viņai, gan pārējiem kandidātiem, tostarp Aleksejam Navaļnijam, tiek liekti dažādi šķēršļi, lai liegtu viņiem piedalīšanos prezidenta vēlēšanās.

„Cilvēki saprot, ka būt par opozicionāru Krievijā, tas nozīmē, ka tevi vai nu nogalinās, iesēdinās, vai notiks kas līdzīgs. Vai tiešām Krievijas pašreizējā vara baidās no godīgas konkurences?” retoriski vaicāja Sobčaka.

Uz ko Putins atbildēja ar pretjautājumu pašai Sobčakai, norādot, ka viņas pašas programmai ar nosaukumu „pret visiem” nav pozitīvas darbības mērķa, ko viņa vēlas realizēt. Kremļa saimnieks salīdzināja Sobčakas nosauktos kandidātus ar Gruzijas bijušo prezidentu un Ukrainas Odesas apgabala eksvadītāju Mihailu Saakašvili, kura darbības veicina politisko nestabilitāti.

„Bet ko Jūs piedāvājat? Vai Jūs gribat, lai pie mums pa laukumiem skraidītu desmitiem tādu kā Saakašvili? Tos, kurus nosaucāt, viņi ir kā Saakašvili - tikai Krievijā. Un Jūs gribat, lai tādi kā Saakašvili destabilizētu situāciju valstī? Jūs gribat vienu Maidanu pēc otra? Lai mums būtu valsts apvērsuma mēģinājumi? To visu esam jau piedzīvojuši,” teica Putins.

Krievijas iedzīvotāji “negrib un neiestāsies” par valsts apvērsumu Ukrainas stilā, ceturtdien, 14. decembrī, paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins, raksta AFP.

Nākamā gada oktobrī paredzētajās Krievijas prezidenta vēlēšanās piedalīsies gan Putins, gan Sobčaka, kā arī Komunistiskās partijas ilggadējais līderis Genadijs Zjuganovs.

Vienlaikus Putins apsveicis ASV politikas maiņu attiecībā uz Ziemeļkoreju. Lēmumu diskutēt ar Ziemeļkoreju Putins atzinis par “realitātes izpratni”. “Tā ir ļoti laba zīme, kas parāda, ka amerikāņu līderi tuvinās realitātes izpratnei,” viņš komentēja savā ikgadējā lielajā preses konferencē. AFP raksta, ka - atbilstoši Putina teiktajam - Phenjana jūtas Vašingtonas apdraudēta un “neredz citu ceļu izdzīvošanai, kā masu iznīcināšanas ieroču attīstību”.

Ziņots, ka ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons pavēstīja, ka ASV ar Ziemeļkoreju ir jārunā “bez priekšnoteikumiem”.

Savukārt atbildot uz jautājumu par Krievijas iespējamo iesaisti ASV prezidenta Donalda Trampa vēlēšanu laikā un pēc tam par viņa kampaņas cilvēku iespējamo saikni ar Kremli, Putins to visu nosaucis par mēģinājumu nomelnot Trampu. „To izdomājuši cilvēki, kuri atrodas opozīcijā Trampam, lai piedēvētu viņa darbam nelikumīgu nokrāsu,” pauda Krievijas līderis.

Putins kopumā atbildēja uz 62 jautājumiem, galvenokārt par Putina nākotnes plāniem saistībā ar Krievijas politisko un ekonomisko attīstību, par attiecībām ar pārējām valstīm un citiem aktuāliem jautājumiem, to skaitā par Krievijas diskvalificēšanu no ziemas olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti