Putins: Krievija atbildēs uz citu valstu spiedienu, neiesaistoties bruņošanās sacensībā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins otrdien paziņojis, ka Maskava atbildēs uz citu valstu spēka spiedienu, neiesaistoties bruņošanās sacensībā.

"Mēs negatavojamies iesaistīties dārgā bruņošanās sacensībā, Krievija nevienam nedraud un visus strīdīgos jautājumus cenšas risināt pie sarunu galda. Mēs tā rīkosimies arī turpmāk, īstenosim tieši tādu politiku," norādīja Krievijas prezidents Militāri rūpnieciskas komisijas sēdes laikā.

Putins norādīja, ka "mēs redzam, ka citas valstis atklāti paziņo par savām ģeopolitiskajām pretenzijām, neapstājas arī, lai veiktu atklātu iejaukšanos neatkarīgu valstu iekšējās lietās, aktīvi palielinot un modernizējot savus militāros arsenālus".

"Mēs varam un mums arī ir jāatbild uz šiem izaicinājumiem, turklāt neiesaistoties dārgā bruņošanās sacensībā," piebilda prezidents.

Viņš norādīja, ka Krievija to var izdarīt, piebilstot, ka "uzsvars ir jāliek uz augstajam tehnoloģijām".

"Arī turpmāk mēs nostiprināsim savus bruņotos spēkus un militāro organizāciju kopumā, izdarīsim visu nepieciešamo, lai mūsu bruņotie spēki būtu moderni, mobili un labi ekipēti, spējīgi izpildīt savu galveno uzdevumu - neitralizēt mūsu valsts drošības riskus un politiskos draudus, potenciālos draudus," teica Putins.

Prezidents uzsvēra, ka valsts pienākums ir nodrošināt "drošu, garantētu Krievijas suverenitātes, teritoriālās nedalāmības un nacionālo interešu aizsardzību".

"Kad es runāju par to, ka daudzas vai dažas valstis īsteno citu politiku, un tieši spēka spiediena politiku, jūs visi saprotat, par ko ir runa, mēs to visu redzam ar savām acīm ilgu laika posmu," piebilda Putins.

Putins teica, ka "tas viss notiek izteikumu par starptautiskajam tiesībām pavadījumā, par vēlmi risināt problēmas sarunu ceļā".

Putins citēja 19.gadsimta Vācijas kancleru Oto fon Bismarku, kurs teicis, ka "svarīgi nav nodomi, bet potenciāls". "Mēs redzam, kā potenciāls pieaug," Krievijas prezidents norādīja.

Viņš atgādināja, ka jau ir norādījis uz ASV un citu valstu militārajiem izdevumiem. "Tie ir nesalīdzināmi lielumi, vienkārši nesalīdzināmi - vairākas reizes lielāki nekā tērējam mēs," uzsvēra Putins.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti