Putins izvairīgs par attiecību uzlabošanu ar ASV

Krievijas prezidents Vladimirs Putins nav sniedzis skaidru atbildi par iespējamo attiecību uzlabošanu ar Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV). Tomēr ir apsolījis, ka Maskava pirmā nepielietos kodolieročus.

Uzrunā starptautiskai politikai veltītā forumā Sočos Putins norādīja, ka viņa tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu bijušas vairāk pozitīvas nekā negatīvas. Visiem ir iespējas sekot politiskajiem notikumiem, un labāk ir veidot kontaktus un sarunāties, nekā strīdēties. Viņš arī norādīja, ka ir bijuši mēģinājumi diskreditēt šīs tikšanās.

Arī Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs televīzijā vakar atzina, ka starp abām valstīm valda briesmīgs dialoga deficīts. Kremļa saimniekam nav bijusi iespēja izveidot īpašas attiecības ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, tāpēc esot grūti komentēt “attiecību ķīmiju”. Peskovs arī piebilda, ka jautājumu nostādnes reto abu līderu tikšanos laikā ne vienmēr atrod atspoguļojumu reālajā rīcībā un tas, protams, radot vilšanos.

KONTEKSTS:

Jūlijā Putins uzaicināja ASV prezidentu Donaldu Trampu uz Maskavu. Baltais nams esot atvērts ielūgumam. Putins norādīja, ka vēlas turpināt Helsinku samitā iesāktās sarunas un uzturēt visaugstākā līmeņa kontaktus ar ASV. Viņš teica, ka "visu nevar izrunāt pa telefonu".

Putina un Trampa iepriekšējā tikšanās notika 16. jūlijā Helsinkos, pēc kuras Tramps saņēma asu kritiku par savas valsts interešu neaizstāvēšanu un pat apsūdzības par nodevību. Krievijā gan šī tikšanās bija novērtēta atzinīgi kā solis pretī mierizlīgumam abu valstu starpā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti