Putins iesaistās Kataras strīda risināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Katara atsakās pildīt kaimiņvalstu izvirzītās prasības, kas ir uzstādītas kā priekšnoteikums pašreizējās blokādes atcelšanai. Kataras ārlietu ministrs paziņoja, ka viņi nemaz negatavojas pildīt Saūda Arābijas un vairāku citu valstu izvirzītos nosacījumus, jo tie ir ar nolūku veidoti lai pazemotu viņa valsti. Konflikta risināšanā ir iesaistījušās vairākas pasaules valstis, tostarp Turcija un Krievija.

Putins iesaistās Kataras strīda risināšanā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Kataras blokāde ilgst jau mēnesi. Vairākas kaimiņvalstis ar Saūda Arābiju priekšgalā ir izvirzījušas Katarai 13 dažādas prasības. Tās bija jāizpilda līdz svētdienai. Tomēr Katras ārlietu ministrs šeihs Mohameds bin Abdulrahmans Al-Tani paziņoja, ka viņa valsts negrasās pildīt kaimiņvalstu uzstādītos nosacījumus.

Preses konferencē pēc tikšanās ar Itālijas kolēģi Andželino Alfano, Kataras ārlietu ministrs sacīja, ka Saūda Arābijas un citu valstu prasības tika ar nolūku veidotas tā, lai pazemotu viņa valsti un laupītu tās neatkarību.

Starp 13 Līča reģiona valstu izvirzītajiem nosacījumiem ir prasība pārtraukt atbalstu Musulmaņu brālībai, slēgt mediju koncernu “Al Jazeera”, ierobežot diplomātiskās attiecības ar Irānu un slēgt Turcijas armijas bāzi, kas atrodas Katras teritorijā.

Prasība slēgt televīzijas kanālu “Al Jazeera” ir izraisījusi īpašu starptautisku nosodījumu. ANO cilvēktiesību komisārs Zaids Ra'ads al-Huseins ir nosaucis to par nepieņemamu rīcību, jo prasība slēgt televīzijas kanālu pēc būtības ir uzbrukums izteiksmes brīvībai un viedokļu dažādībai.

Tiek ziņots, ka Saūda Arābijai jau sen nepatīk populārais kaimiņvalsts televīzijas kanāls, kas raida gan arābu, gan angļu valodā. Visā pasaulē to skatās miljoniem cilvēku.

Aizvadītajā nedēļā Apvienotie Arābu Emirāti draudēja Katarai ar “šķiršanos” no tās Līča kaimiņiem, ja prasības netiks izpildītas. Līdztekus Arābu Emirātiem un Saūda Arābijai, Kataras blokādē ir iesaistīta arī Bahreina un Ēģipte. Minētās valstis vaino Kataru ekstrēmistu grupu atbalstīšanā.

Saūda Arābija ir aizliegusi Kataras lidmašīnām šķērsot tās gaisa telpu un ir slēgusi Kataras vienīgo sauszemes robežu, kas jūtami ietekmē pārtikas piegādi valstī.

Turpretī Turcija un Irāka atbalsta Kataru un mēģina palīdzēt atrisināt samilzušās domstarpības. Savukārt Kuveita tika izvēlēta par oficiālo vidutāju, kas mēģina atrast konflikta risinājumu. Arī ASV ir iesaistīta šajā procesā.

Šajās brīvdienās savus pūliņus pielika arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Tiek ziņots, ka viņam ir notikušas telefonsarunas ar Kataras un Bahreinas politiskajiem līderiem. Putins esot sacījis, ka konfliktam ir nepieciešams politisks risinājums. Līdzīgi Romā izteicās arī Itālijas ārlietu ministrs Alfano, pasvītrojot, ka viņa valsts ir gatava atbalstīt jebkuru miermīlīgu risinājumu. Alfano arī aicināja Saūda Arābiju atturēties no jebkādām darbībām, kas varētu pasliktināt situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti