Putins brīdina par liela konflikta iespējamību Korejas pussalā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins piektdien, 1.septembrī, brīdināja par liela konflikta iespējamību Korejas pussalā, norādot, ka problēmas ir iespējams atrisināt tikai dialogā.

„Problēmas reģionā būs atrisinātas tikai tiešā dialogā, iesaistoties visām pusēm bez priekšnosacījumiem,” pavēstījis Putins, raksta AFP.

„Draudi, spiediens, apvainojumi un militāra rakstura retorika vedina uz galu,” teikts Putina kancelejas izsūtītā paziņojumā. Tajā,  atsaucoties uz Putinu, norādīts, ka izdarīt uz Ziemeļkoreju papildu spiedienu būtu „nepareizi un bezjēdzīgi”.

Putins pauda bažas, ka strīdi Ziemeļkorejā var pāraugt lielā konfliktā, un mudināja visas iesaistītās puses pievienoties Maskavas un Pekinas izveidotajai mediācijas programmai. Viņš arī atsaucās uz Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova teikto ASV Valsts sekretāram Reksam Tilersonam, ka ir jāizvairās no jebkādiem militāriem soļiem, kam var būt neparedzamas sekas.

Vēstīts, ka Ziemeļkoreja jau vairākus mēnešus ir iesaistījusies asā retorikā ar Dienvidkoreju, Japānu un ASV par tās kodolieroču programmu. Pēdējais no strīdiem uzvirmoja pēc tam, kad Ziemeļkoreja palaida raķeti, kas pārlidoja pāri Japānai, Hokaido salai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti