Putins brīdina par Krievijas flotes spējām dot «nāvējošu triecienu»

Santkpēterburgā par godu Jūras kara flotes dienai svētdien notika karakuģu parāde, ko apmeklēja arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Viņš paziņoja, ka Krievijas jūras spēki esot spējīgi veikt nāvējošus triecienus pret ienaidnieka mērķiem gan zem ūdens, gan gaisā.

Vēl pirms dažām dienām Krievijas militārpersonas paziņoja par modernu jaunu ieroču izmēģinājumiem. Jaunu ieroču izstrāde turpinās laikā, kad attiecības starp ASV un Krieviju ir ievērojami pasliktinājušās. Nākamnedēļ Ženēvā gaidāmas abu pušu augsta līmeņa sarunas.

Krievija attēlo sevi kā okeānu valdnieci

Apmeklējot Sanktpēterburgā notiekošo Krievijas Jūras spēku parādi, Putins sacīja, ka Krievija ir nodrošinājusi savu vietu pasaules vadošo jūras spēku vidū, tostarp izstrādājot “jaunākos hiperskaņas ieročus, kādiem joprojām pasaulē neesot konkurentu”.

Klātesot arī flotes virsniekiem un Krievijas aizsardzības ministram Sergejam Šoigu, Kremļa saimnieks uzsvēra, ka Krievijas flote spēj atklāt ienaidniekus zem ūdens, virs zemes vai gaisā un vērsties pret tiem, ja nepieciešams nāvējošs trieciens.

“Šodien Krievijas jūras flotei ir viss nepieciešamais, lai garantētu valsts drošību un valsts intereses.

Mēs esam spējīgi atklāt jebkuru ienaidnieku zem ūdens, virs zemes vai gaisā un dot tam, ja nepieciešams, nāvējošu triecienu. Krievijas jūras spēku klātbūtne šobrīd ir nodrošināta praktiski visos pasaules okeānu rajonos,” teica Putins.

Hiperskaņas ieroči

Krievijas līdera dižošanās izskanējusi dažas dienas pēc tam, kad Krievijas militārpersonas paziņoja par modernu jaunu ieroču izmēģinājumiem, no kuriem daži nāk no arsenāla, ko Putins raksturojis kā “neuzvaramu”.

ASV, Ķīna, Francija un citas lielvalstis ir paziņojušas par plāniem izstrādāt savus hiperskaņas ieročus, un paredzams, ka tās Krieviju drīz varētu panākt. Ar otro lielāko kodolieroču arsenālu pasaulē un milzīgo ballistisko raķešu krājumu Krievijai jau ir vairāk nekā pietiekami militāro spēju atturēt ienaidniekus.

ASV un Krievija mēģinās mazināt domstarpības

Arvien jaunu ieroču izstrāde notiek laikā, kad attiecības starp ASV un Krieviju ievērojami pasliktinājušās. Vašingtonas un Maskavas amatpersonas nesen paziņoja, ka nākamnedēļ norisināsies abu pušu augsta līmeņa sarunas.

Sarunas notiks tā devētā stratēģiskās stabilitātes dialoga ietvaros, kas izveidots 16. jūnija samitā starp ASV prezidentu Džo Baidenu un viņa Krievijas kolēģi. Sarunas notiks trešdien, Ženēvā, kur nesen tikās abu valstu prezidenti.

ASV Valsts departments paziņojis, ka ar šī dialoga palīdzību norit centieni likt pamatu nākotnes ieroču kontrolei un riska samazināšanas pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti