Putins atvainojies Izraēlai par apsūdzībām antisemītismā

Saskaņā ar Izraēlas sniegto informāciju Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien telefonsarunā ar Izraēlas valdības vadītāju Naftali Benetu esot atvainojies par Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova izteikumiem, ka Hitleram bijusi ebreju izcelsme un dedzīgākie antisemīti esot ebreji.

Lavrovs pirms dažām dienām intervijā Itālijas medijiem pavēstīja, ka arī ebreji varot būt antisemīti. "Viņš [Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis] izvirza argumentu: kāda gan pie viņiem var būt nacifikācija, ja viņš ir ebrejs.

Varu kļūdīties, bet Hitlerā arī ritēja ebreju asinis. Tas absolūti neko nenozīmē. Gudrā ebreju tauta saka, ka dedzīgākie antisemīti, kā likums, ir ebreji," pavēstīja Lavrovs.

Krievijas ārlietu ministra prātošana par ebreju antisemītismu un Hitlera ebrejisko izcelsmi izraisīja sašutuma vētru Izraēlā. Kā norāda Izraēla, nacistiskās Vācijas vadonis Hitlers bija atbildīgs par holokaustu, kas nonāvēja sešus miljonus ebreju. Vēsturnieki norāda, ka nav nekādu pierādījumu apgalvojumiem par Hitlera ebrejisko izcelsmi.

Izraēlas premjera birojs informē, ka Lavrova izteikumi apspriesti Putina un Beneta telefonsarunā.

“Premjerministrs pieņēma prezidenta Putina atvainošanos par Lavrova izteikumiem un pateicās viņam, ka prezidents ir izskaidrojis attieksmi pret ebreju tautu un holokausta piemiņu,” teikts paziņojumā.

Kremļa izklāstā par šo sarunu Putina atvainošanās gan nav pieminēta. Kremļa paziņojumā rakstīts, ka Putins esot Benetam atgādinājis: 40% no sešiem miljoniem holokausta upuru bija PSRS pilsoņi. Saskaņā ar Kremļa publicēto sarunas izklāstu Benets esot uzsvēris “Sarkanās armijas izšķirošo ieguldījumu uzvarā pār nacismu”.

Krievijas Ārlietu ministrija otrdien arī izplatīja komentāru "Par antisemītismu", kurā bija pamanījusies iepīt Latvijas prezidentu Egilu Levitu.

"Prezidenta ebreju izcelsme vēl nav garantija, kas pasargātu no neonacisma patvaļas valstī. Starp citu, Ukraina pašlaik nav vienīgā šāda valsts. Latvijas prezidentam E. Levitam arī ir ebreju saknes. Un arī viņš "sekmīgi" piesedz "Waffen SS" reabilitāciju savā valstī," bija rakstīts komentārā.

Lai izteiktu protestu par Krievijas Ārlietu ministrijas antisemītiskajiem paziņojumiem, Latvijas Ārlietu ministrija ceturtdien bija izsaukusi Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti