Putins attaisno Baltijas valstu okupāciju

Padomju Savienības vienošanās 1939. gadā, ar nacistisko Vāciju parakstot tā dēvēto Molotova-Ribentropa paktu, bijusi pamatota. Tā apgalvojis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Kaimiņvalsts vadītājs intervijā arī nepatiesi sacījis, ka Baltijas valstu okupācija notika ar to piekrišanu.

Raksts ar nosaukumu "Otrā pasaules kara 75. gadadienas patiesās mācības", kuru veido intervija ar Putinu, publicēts Amerikas Savienoto Valstu žurnālā "The National Interest". Tas iznācis aptuveni nedēļu pirms plānotās militārās parādes Maskavā, kas veltīta  PSRS uzvaras pār nacistisko Vāciju 75. gadadienai.

Žurnālu "The National Interest" izdod ASV domnīca "The National Interest Center", kuras prezidents ir Kremlim tuvais politologs Dmitrijs Saimss. Viņš Krievijas televīzijas Pirmajā kanālā vada politisko šovu "Lielā spēle".

Reaģējot uz Putina teikto, Latvijas Ārlietu ministrija kategoriski noraidījusi pausto. Baltijas valstis tika okupētas un anektētas prettiesiski, lietojot draudus un militāras provokācijas. PSRS pārkāpa savas starptautiskos līgumos noteiktās saistības un veica agresijas aktu. Tautas suverēnā griba tika falsificēta viltus vēlēšanās. Baltijas valstu iluzorā autonomija padomju okupācijas apstākļos bija tikai aizsegs padomju režīma noziedzīgajai politikai, ko noteica padomju valsts un komunistiskās partijas vadība Maskavā, teikts Ārlietu ministrijas paziņojumā.

Ministrija arī norādīja - Putins izsaka atbalstu PSRS Tautas deputātu kongresa lēmumam, kas 1989. gada 24. decembrī nosodīja Molotova-Ribentropa pakta slepeno protokolu, bet Padomju Savienības agresīvā ārpolitika visumā tiek attaisnota.

"Ar nožēlu jākonstatē, ka mūsdienu Krievijas varas iestādes joprojām nav gatavas objektīvi vērtēt padomju režīma atbildību par Otrā pasaules kara izraisīšanu un neskaitāmiem noziegumiem pret Eiropas, Krievijas un tās kaimiņvalstu tautām," pausts ministrijas paziņojumā. 

KONTEKSTS:

Kā noritēja Latvijas okupācija 1940. gadā – LTV un LSM.lv piedāvā dokumentālu ieskatu vēsturiskajos notikumos astoņu dienu garumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt