Putins arī pavēstīja, ka "ir visi iemesli uzskatīt", ka 21.augustā notikušo ķīmisko uzbrukumu Damaskas pievārtē sarīkojuši Sīrijas nemiernieki, nevis Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms.
Putins brīdināja, ka jebkāds ASV militārs trieciens pret Sīriju bez ANO mandāta grautu šo globālo organizāciju un riskētu izraisīt terorisma vilni.
ASV militāra rīcība "izraisītu vairāk nevainīgu upuru un eskalāciju, potenciāli izplatot konfliktu tālu aiz Sīrijas robežām", brīdināja Putins.
"[ASV] trieciens [Sīrijai] izraisītu vardarbības pieaugumu un jaunu terorisma vilni reģionā. Tas grautu daudzu pušu centienus atrisināt Irānas kodolproblēmu un Izraēlas-palestīniešu konfliktu un vēl vairāk destabilizētu Tuvos Austrumus un Ziemeļāfriku," teikts Putina rakstā. Krievijas prezidents arī uzsvēra, ka šāds trieciens var sagraut visas starptautisko tiesību un kārtības sistēmas līdzsvaru.
Putins paziņoja, ka "apsveic [ASV] prezidenta [Baraka Obamas] interesi turpināt dialogu ar Krieviju par Sīriju"..
"Mums ir jāstrādā kopā, lai atbalstītu šo cerību, kā mēs jau jūnijā vienojāmies G8 sanāksmē Ziemeļīrijā, un novestu diskusijas atpakaļ sarunu procesa virzienā," vēstīja Putins.
"Ja mēs spēsim izvairīties no spēka lietošanas pret Sīriju, tas uzlabos gaisotni starptautiskās lietās un stiprinās savstarpēju uzticēšanos. Tas būs mūsu kopīgs panākums un atvērs durvis uz sadarbību citās svarīgākās problēmās," uzskata Putins.
Jau vēstīts, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pirmdien aicināja Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu nodot tā rīcībā esošo ķīmisko ieroču arsenālu starptautiskā kontrolē un pēc tam to iznīcināt, lai tādā veidā izvairītos no militāro triecienu draudiem. Lavrovs izteica šo aicinājumu pēc tikšanās Maskavā ar Sīrijas ārlietu ministru Validu al Muallemu.
ASV prezidents Baraks Obama pirmdien nosauca šo Krievijas iniciatīvu par "iespējami pozitīvu" un solīja to apsvērt. Obama brīdināja, ka nav atteicies no plāniem veikt militārus triecienus pret Sīriju ķīmisko ieroču lietošanas dēļ, bet varētu atlikt to īstenošanu, ja Sīrija piekristu šai Krievijas iniciatīvai.
Sīrijas ārlietu ministrs Valīds al Muallems otrdien paziņoja, ka Sīrija jau pirmdienas vakarā esot piekritusi Krievijas iniciatīvai, kas paredz, ka Sīrijas režīms nodos savus ķīmiskos ieročus starptautiskā kontrolē.
Vašingtonas sabiedrotie Eiropā ir pauduši piesardzīgu atbalstu Krievijas iniciatīvai.
Francija paziņoja, ka iesniegs ANO Drošības padomei rezolūcijas projektu, kura mērķis ir piespiest Sīriju publiskot tās ķīmisko ieroču programmu, nodot tos starptautiskā kontrolē un tos iznīcināt.
Lielbritānijas premjerministrs Deivids Kamerons paziņoja, ka Sīrijas ķīmisko ieroču iznīcināšana būtu "milzīgs solis uz priekšu", bet arī pauda bažas, ka Krievijas iniciatīva var būt "uzmanības novēršanas taktika".
Vācijas kanclere Angela Merkele raksturoja Krievijas iniciatīvu kā "interesantu", bet pauda cerību, ka tā tiks ātri īstenota un netiks izmantota tikai "laika iegūšanai".
ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns pirmdien aicināja iznīcināt Sīrijas ķīmisko ieroču arsenālu starptautiski uzraudzītās drošības zonās.
Savukārt Sīrijas opozīcijas Nacionālā koalīcija pauda skeptisku attieksmi par Lavrova iniciatīvu un nodēvēja to par politisku manevru.