Dienas notikumu apskats

Znotiņa reformēs netīrās naudas apkarošanas dienestu

Dienas notikumu apskats

ANO Cilvēktiesību padome atbalstījusi komisāra aicinājumu uzsākt izmeklēšanu Gazas joslā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprinājis jauno Krievijas valdību

Putins apstiprina jauno valdību; eksperti uz izrāvienu necer

Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprinājis jauno Krievijas valdību. Tajā nomainīti vairāki ministri, un veikta arī vairāku ministriju restrukturizācija. Taču politologi un žurnālisti norāda, ka īpaši spēka struktūrās nekādu pārmaiņu nav un arī uz kādu jaunu izrāvienu valdības darbībā cerēt nav vērts.  

ĪSUMĀ:

  • Jaunajā valdībā amatus saglabā 4 no 9 vicepremjeriem un 13 no 22 ministriem.
  • Putins norāda, ka amatos ir pieredzes bagāti cilvēki.
  • “Eho Moskvi” redaktors Venediktovs:  Medvedevs nebija brīvs kandidātu izvēlē.
  • Politologs: Nav saprotama valdības veidošanas loģika, tie paši cilvēki nenodrošinās izrāvienu.

Pēc Krievijas prezidenta Vladimira Putina atkārtotas ievēlēšanas valsts vadītāja amatā nevienam neradīja pārsteigumu lēmums arī jaunās valdības veidošanu uzticēt līdzšinējam premjerministram Dmitrijam Medvedevam. Tāpat bija prognozēts, ka nekādu būtisku izmaiņu nākamajā Krievijas valdībā un līdz ar to arī tās īstenotajā politikā nebūs.

Piektdien, 18.maijā, Dmitrijs Medvedevs Sočos tikās ar Vladimiru Putinu, un jau dažas stundas vēlāk prezidents bija parakstījis rīkojumus par jaunās valdības apstiprināšanu.

Jaunajā valdībā amatus saglabās četri no deviņiem vicepremjeriem un 13 no 22 līdzšinējiem ministriem.

Iespējams, ka par lielāko pārsteigumu kļuvusi Krievijas Drošības padomes sekretāra Nikolaja Patruševa dēla Dmitrija iecelšana lauksaimniecības ministra krēslā.

Putins sarunā ar Medvedevu teicis, ka visas kandidatūras ir rūpīgi izsvērtas un amatos iecelti pieredzes bagāti cilvēki, kas pierādījuši sevi arī citās darbības sfērās.

Radiostacijas “Eho Moskvi” galvenais redaktors Aleksandrs Venediktovs norādījis, ka premjerministrs Dmitrijs Medvedevs faktiski jau no sākta gala nav bijis pilnībā brīvs valdības veidošanā - kaut vai tā iemesla dēļ, ka tā dēvēto spēka struktūru ministrus izvēlas prezidents.

“Ir piecas ministrijas, kuras ir tieši pakļautas prezidentam. Tā dēvētās ministrijas ar zvaigznīti. Tās ir Aizsardzības, Ārlietu, Tieslietu, Iekšlietu un Ārkārtas situāciju ministrijas. Četri no pieciem ministriem savas pozīcijas ir saglabājuši. Ir nomainīts tikai ārkārtas situāciju ministrs, kurš aizgāja pēc ugunsgrēka tirdzniecības centrā,” norādīja Venediktovs.

“Es gribu pievērst uzmanību, ka prezidenta kvotas ir izmainījušās par 20 procentiem, bet premjera kvotas – par 66,” viņš piebilda.  

Jaunais ārkārtas situāciju ministrs Jevgēņijs Ziņičevs, kurš uz brīdi paspējis būt arī Kaļiņingradas apgabala gubernators, ar Putinu ir personīgi pazīstams, jo pirms tam ir strādājis Prezidenta apsardzes dienestā.

Politologs Abass Galjamovs intervijā televīzijas sabiedrībai “Dožģ” norādījis, ka viņam nav saprotama prezidenta loģika, veidojot jauno valdību:

“Nekādu izrāvienu, par kuru runāja Putins, šī valdība nodrošināt nespēs. Man nav saprotama šī loģika – tie paši cilvēki, kuri iepriekšējos sešus gadus neko nav spējuši nodrošināt, tagad nez kāpēc sāks strādāt savādāk?” retoriski vaicāja Galjamovs.

“Vai tad viņi kaut kādus paātrinātos kursus ir izgājuši? Nekāda skaidrojuma šim jautājumam nav. Tā ir pirmā lieta. Otrā lieta – Putins kārtējo reizi ir nodemonstrējis savu nevēlēšanos  rēķināties ar sabiedrības viedokli,” norādīja politologs.

Jaunās Krievijas valdības sastāvā gan ir kādas pārmaiņas, kas īpaši piesaistījušas arī ārvalstu mediju uzmanību. Un runa ir par Vitāliju Mutko, kurš ir saglabājis vicepremjera amatu, taču turpmāk vairs nebūs sporta ministrs.

Tieši Mutko tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem valsts līmeņa dopinga krāpšanās sistēmas izstrādātājiem un izveidotājiem, kā dēļ Krievijas izlasei tika liegta dalība Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Dopinga jautājums īpaši aktuāls atkal ir kļuvis laikā, kad jūlijā Krievijā notiks pasaules čempionāts futbolā, kura sagatavošanā Mutko spēlējis svarīgu lomu.

Taču pagājušā gada decembrī Mutko bija spiests atkāpties arī no Krievijas Futbola federācijas vadītāja posteņa, savukārt čempionāta laikā visas dopinga pārbaudes tagad veiks Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas jeb FIFA eksperti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt