Putina runasvīrs: Krievija nav draudējusi ar kodolieročiem Krimas dēļ

Krievija nav draudējusi Rietumiem ar kodolieročiem Krimas aizstāvēšanai, paziņojis Krievijas prezidenta Vladimira Putina runasvīrs Dmitrijs Peskovs, 

 “Šis ir klasiskais piemērs histērijai, kas turpina demonizēt mūsu valsti,” Peskova teikto citē aģentūra “Interfax”.

“Faktiski paši rada saspīlējumu informācijas ziņā, turklāt nevadoties no kādas konkrētas informācijas, un pēc tam paši arī baidās no tā, ko uzrakstījuši,” sacījis Peskovs.

Ceturtdien par Krievijas draudiem ziņoja britu laikraksts “Time”. Saskaņā ar laikraksta avotiem, martā Vācijā notikusi Krievijas un ASV izlūku tikšanās, un tās laikā Krievijas pārstāvi atklāti draudēja Rietumiem, ziņo raidsabiedrība BBC.  

Par Krievijas draudiem pielietot kodolieročus Rietumu mediji vēstīja arī marta vidū, kad gadu pēc Krimas aneksijas Krievijas televīzijas kanāls “Rossija 1” demonstrēja dokumentālo filmu “Krima. Ceļš uz dzimteni”.

Filmā Putins stāstīja par Krimas iekļaušanu Krievijas sastāvā. “Mēs bijām gatavi to izdarīt [izsludināt gatavību kodolspēkus]. Es taču runāju ar [Rietumu] kolēģiem un teicu viņiem, ka tā [Krima] ir mūsu vēsturiskā teritorija, tur dzīvo krievu cilvēki, viņi nokļuvuši briesmās, mēs nevaram viņus pamest,” Putina filmā teikto citē Krievijas valsts televīzijas kompānijas mājaslapa.  

Pēc Peskova teiktā, filmu par Krimu “interpretē dažādi, tai pašā laikā neapgrūtina sevi ar to, lai vēlreiz noskatītos vienu vai citu momentu vai pārlasītu atšifrējumu”.  

 “Tur pat nevajag neko interpretēt, vajag tikai vērsties pie pirmavota, proti, pie prezidenta vārdiem,” Peskova teikto citē “RIA Novosti”.  

Jau ziņots, ka gadu pēc Krimas aneksijas demonstrētajā filmā „Krima. Ceļš uz dzimteni” Putins izteicies, ka viņš ir personiski vadījis Krimas atgūšanas un bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča bēgšanas operāciju. Filmā stāstīts gan par gatavošanos tā dēvētajam Krimas neatkarības referendumam, gan par Krievijas bruņoto spēku vienību darbību Krimā, gan par to, kas, pēc Putina domām, ir vadījis varas maiņu Ukrainā.

Rietumi arī visiem spēkiem esot centušies nepieļaut Krimas atkal apvienošanos ar Krieviju, bet Putins esot bijis gatavs arī pašam sliktākajam scenārijam, proti, izsludināt kodolieroču kaujas gatavību. Putins gan piebildis, ka Krievijas kodolieroči tāpat vienmēr ir kaujas gatavībā, taču aukstā kara atsākšanos neviens nevēloties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti