Rīta Panorāma

Saldus senioru akordeonistu ansamblis «Akords»

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Pusē ĶTR teritorijas sausums

Pusi Ķīnas teritorijas pārņēmis spēcīgs sausums

Sen nepieredzēts sausuma periods turpinās ne tikai Eiropā, bet arī Ķīnas Tautas Republikā. Problēmas radušās jau apmēram pusē lielās Āzijas valsts teritorijas. 

Ķīnas Nacionālā klimata centrs informēja, ka spēcīgs līdz ārkārtējs sausums ir valsts dienvidu daļā, tai skaitā Tibetas plato. 

Vissmagāk skartajā apgabalā – Jandzi upes baseinā, dzīvo vairāk nekā 370 miljoni cilvēku, un tajā ir vairāki lieli ražošanas centri. Rekordzemais ūdens līmenis lielajā  upē ir radījis problēmas hidroelektrostacijām, un dažviet nācies saskarties ar elektrības ražošanas problēmām.

Lielais karstums, temperatūrai sasniedzot 45 grādus, licis vairākām Ķīnas provincēm ieviest elektroenerģijas padeves pārtraukumus rūpnīcām, jo pilsētām ir grūti tikt galā ar pieprasījuma pieaugumu pēc elektrības, ko daļēji izraisa gaisa kondicionētāju darbināšana.

Ķīnas dienvidos ir reģistrēts ilgākais nepārtraukts augstas temperatūras periods kopš datu apkopošanas sākuma pirms vairāk nekā 60 gadiem, šonedēļ paziņoja Lauksaimniecības ministrija.

Tāpat Ķīnas Valsts padome trešdien paziņoja par subsīdiju piešķiršanu 10 miljardu juaņu jeb 1,4 miljardu eiro apmērā, lai atbalstītu no sausuma cietušos rīsu audzētājus. Varas iestādes brīdinājušas, ka sausums rada nopietnus draudus šī gada rudens ražai.

Ķīna saražo vairāk nekā 95% no patērētajiem rīsiem, kviešiem un kukurūzas, bet sliktas ražas dēļ varētu palielināties pieprasījums pēc importa, radot papildu spiedienu uz globālajām piegādēm, kuras jau tā ir noslogotas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti